Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Český svaz pivovarů a sladoven k prodloužení nouzového stavu

5. listopad 2020  České nápoje   komentáře (0)  1042 x

Český svaz pivovarů a sladoven rozumí nutnosti přijímat přísná opatření k zamezení šíření epidemie, ale pokračující uzavření restaurací je velkou ranou nejenom pro samotné gastronomické provozy, ale i pro pivovary, které měsíčně přicházejí o stovky milionů korun. Je zřejmé, že s ohledem na současnou epidemiologickou situaci se hospody a restaurace otevřou nejdřív koncem listopadu. I při tomto optimistickém scénáři to znamená, že gastronomie bude letos uzavřená celkem už čtyři měsíce, tedy celou třetinu roku.

Český svaz pivovarů a sladoven k prodloužení nouzového stavuČeský svaz pivovarů a sladoven k prodloužení nouzového stavu

Proto svaz pivovarů zahájil jednání s Ministerstvem zemědělství o kompenzacích vzniklých ztrát, nicméně současné podmínky kompenzačních programů jsou nastavené tak, že na ně velká část pivovarů nedosáhne. A to přesto, že jim každým dnem vznikají milionové ztráty. Současně potřebujeme opět s Ministerstvem financí otevřít otázku spotřební daně z likvidovaného piva, protože úprava přijatá na jaře má platnost pouze do konce roku.

Pro gastronomii je teď kromě rychlých a účinných kompenzací klíčové, aby vzniknul jasný plán na uvolňování opatření - při jakých číslech a jakým způsobem budou hospody a restaurace znovu otevírány. Svaz pivovarů ve spolupráci s AMPS připravil program Bezpečná restaurace, který podpoří rychlejší a současně bezpečný návrat hostů do restaurací. K tomu jednáme s Ministerstvem pro místní rozvoj o spuštění celonárodní marketingové kampaně na podporu návštěvnosti gastronomických provozů po jejich znovuotevření.

V případě citace uvádějte prosím Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven.

Zdroj: Prohlášení ČSPS

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist