Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Dnes začíná Jarní cena českých sládků

15. březen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1769 x

Již tento pátek a sobotu proběhne 13. ročník Jarní ceny českých sládků, což je největší a nejreprezentativnější soutěž piv z minipivovarů v Evropě. Akce bude dvoudenní a přihlášeno je na ní 151 pivovarů s 651 vzorky piv v 15 kategoriích. Akce se tradičně uskuteční v hlavním sále Pivovarského dvoru Zvíkov a jejím pořadatelem je Českomoravský svaz minipivovarů.

Dnes začíná Jarní cena českých sládkůDnes začíná Jarní cena českých sládků

„Do soutěže je letos přihlášeno opět více vzorků. Letos jich je asi o 40 více než loni. Velice mě těší i zájem o doprovodné vzdělávací semináře, jejichž návštěvnost je obrovská. Letos je kromě odborné dopolední části připraven i odpolední blok týkající se změn v legislativě, včetně přednášek a besed s orgány státní správy. To by mělo vést k lepšímu pochopení obou stran a zlepšení vzájemných vztahů," říká Michal Voldřich z Pivovarského dvoru Zvíkov.

Soutěž je určena pro minipivovary, výzkumné a školní pivovary a jejich pivní vzorky budou zařazeny do 15 kategorií. „Protože je to soutěž českých sládků jsou přednostně zařazeny typicky české kategorie ležáků, tedy světlé pivo výčepní, český světlý ležák, polotmavý ležák, tmavý ležák, speciální piva světlá, speciální piva tmavá, speciální piva polotmavá a speciální piva silná. Ze známých světových piv jsou to piva pšeničná, piva typu Pale Ale, piva India Pale Ale, piva India Black Ale, pšeničná piva silná, silná svrchně kvašená piva a piva typu Stout,“ uvádí Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů, který akci pořádá.

Českomoravský svaz minipivovarů pečlivě vybírá degustátory, kteří degustují konsensuálním způsobem, musí se tedy dohodnout, které pivo je natolik dobré a kvalitní, aby postoupilo do dalšího kola. Stejně tak se musí na závěr dohodnout, které pivo zvítězí. Piva bude hodnotit 80 degustátorů, kteří se budou střídat v 10 základních degustačních komisích, z nichž každá bude mít 5 členů a ve 4 finálových komisích. Finálová degustační komise bude složena z degustátorů z velkých průmyslových pivovarů.

Minipivovary jsou svébytnou součástí pivovarnického průmyslu. V České republice jich je v současné době 440 a jejich počty se dle předpovědi Jana Šuráně budou zvyšovat dalších deset let tempem co týden, to jeden minipivovar. Každoročně jich totiž přibývá zhruba padesát.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist