Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Fotbalový turnaj Dudák Cup

13. březen 2020  České nápoje   komentáře (0)  1279 x

Po více než deseti letech se ve Strakonicích hrál zimní fotbalový turnaj s názvem DUDÁK CUP. Prvního ročníku DUDÁK CUPu, který byl největším turnajem svého druhu na Strakonicku se účastnilo pět mužstev. Pořadatelé byli nadmíru spokojeni a v dalších letech plánují jeho rozšíření o další mužstva z okolí. Za Dudák Cupem stáli ti, kteří v roce… resuscitovali tehdy umírající strakonický fotbal – Tomáš Kostka, Stanislav Šíp a Luděk Cimrhanzl. Tentokrát se ale přidal i pivovar Dudák, který věnoval ceny zúčastněným mančaftům a částečně se podílel na organizaci a propagaci.

Fotbalový turnaj Dudák CupFotbalový turnaj Dudák Cup

„Ukázalo se, že takový turnaj ve Strakonicích chyběl. Vše klaplo na jedničku i díky pivovaru. Pomohla nám i teplá zima. Hráči byli nadšení. Termínově jsme vše načasovali tak, aby se poslední zápasy hrály před začátkem jara,“ shrnují pánové Kostka a Cimrhanzl. „Moc rádi jsme turnaj podpořili. S Juniorem jsme domluveni a budeme generálním partnerem pro příští rok. Budeme rádi i za to, když bude mít turnaj větší formát,“ uzavírá Dušan Krankus, ředitel Měšťanského pivovaru Dudák Strakonice.

Turnaj, který se hrál systémem každý s každým ovládli hráči Sousedovic, muži Junioru byli druzí, o stupínek pod nimi pak skončili strakoničtí dorostenci, čtvrté byly Čimelice a vimperský Šumavan pak obsadil poslední příčku. V příštím roce se Dudák Cup pravděpodobně rozšíří o další mančafty a podle pořadatelů by se měl hrát ve dvou skupinách. „Vzešlo to z přání všech zúčastněných týmů. Oslovíme nejen mužstva z krajského přeboru, ale i z divize. S návštěvami jsme byli spokojeni, bylo znát, že diváci mají v zimě po fotbale hlad. Věříme, že druhý ročník přiláká ještě více fanoušků,“ říká Kostka.

V sobotu 14.března se hráči Junioru vydají v rámci prvního zápasu do Dražic na Táborsku, kde budou se zdejším FC bojovat o první jarní body. „Jedná se o silný mančaft, který nás doma porazil góly ze standardních situací. Budou na nás určitě dobře připraveni,“ hodnotí trenér Cimrhanzl. „Určitě nejsme favorit soutěže, ale přesvědčili jsme se na podzim, že můžeme bodovat s každým. Hráči, kteří byli zranění se uzdravili. Krajskou soutěž tu zachováme i pro další sezónu,“ věří Kostka.

V neděli 22.března přivítají na domácí půdě na strakonické Křemelce soupeře z Milevska. „Přichystali jsme první zajímavou charitativní akci, kdy chceme odměnit našeho největšího fanouška. Koronavirus nám plány kazí. Společně s Dudákem akci dotáhneme určitě do konce,“ přeje si autor skvělého nápadu Tomáš Kostka s tím, že zatím nechce prozrazovat podrobnosti.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist