Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Holba Šerák získal další medaili

30. září 2018  České nápoje   komentáře (0)  2753 x

Holba Šerák rozšiřuje svoji sbírku ocenění o další medaili, tentokrát stříbro ze soutěže České pivo. Za posledních 10 let získala oblíbená jedenáctka z Jeseníků celkem 28 medailí za svoji jedinečnost a prvotřídní kvalitu.

Holba Šerák získal další medailiHolba Šerák získal další medaili

Odborní degustátoři oceňují chmelové aroma v kompozici s harmonickou plnou chutí, přesvědčivou hořkost a výborný říz. Tyto vlastnosti získává Holba klasickou technologií výroby, tedy tradičními postupy, které dávají pivu čas vzít si ze sladu i chmele to nejlepší. Je to pivo z horských pramenů a má jejich neutuchající jiskru. Právě ona spolu s vábivým aroma a vysokou pitelností vybízí k dalšímu napití a delšímu posezení.

„Zase to cinklo a to je dobrá zpráva pro všechny příznivce dobrého piva. Šerák je favoritem značky a ke svým úspěchům letos přidal další 3 medaile. Jsme rádi, že chutná degustátorům stejně jako konzumentům,“ říká k ocenění Luděk Reichl sládek pivovaru. Jedni i druzí oceňují osobitou charakteristiku Holby a stabilní kvalitu, kterou si ryzí pivo z Jeseníků nekompromisně drží. Důležitá je i jeho vysoká pitelnost, jedna ze zásadních vlastností pro piva vyráběná tradičním způsobem typická.

Šerák ročně naplní 40 milionů půllitrů, to je 200 tisíc hl a více než polovina celkové produkce hanušovického pivovaru. Dříve regionální pivo si každoročně získává nové příznivce, pro které je důležitá nejen chuť piva, ale i původ surovin, ze kterých vzniká a způsob výroby.

V případě Holby konzumenti vědí, co pijí.  Holba je pivo z horských pramenů a sladu i chmele z Moravy. Slad pochází ze sladovny v Zábřehu na Moravě, kde zpracovávají  světově proslulé hanácké ječmeny i podhorské ječmeny z oblasti Jeseníků. A z domácí produkce je také chmel. Do Holby míří chmel z nedalekého Tršicka, který díky svému složení a vysoké kvalitě patří k pivovarnicky nejvyhledávanějším. „Náš chmel dává pivu nejen vábivé aroma, ale výrazně se podepisuje do chuti a hořkosti piva. Stejně jako u vody a sladu sázíme na kvalitu a současně i zpracování plodiny. Všichni naši dodavatelé jsou prověřeni letitou spoluprací,“ komentuje význam chmele Luděk Reichl.

Holba je spolu s pivovary Zubr a Litovel součástí moravské pivovarnické skupiny PMS se sídlem v Přerově.  Degustační výsledky a rekordní počty získaných medailí potvrzují, že jde o piva mimořádné kvality a jedinečné chuti.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist