Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Holba zasadila v Jeseníkách 400 stromků

29. říjen 2020  České nápoje   komentáře (0)  564 x

Hanušovický Pivovar Holba se věnuje kromě vaření výborného piva i několika projektům úzce spjatým s ochranou a obnovou jesenické přírody. V rámci projektu Holba Jeseníkům pivovarníci každý podzim zasadí stovky nových stromků a jinak tomu nebylo navzdory nelehké situaci kolem pandemie ani letos.

Holba zasadila v Jeseníkách 400 stromkůHolba zasadila v Jeseníkách 400 stromků

V rámci projektu Holba Jeseníkům, dochází každoročně již od roku 2005 k významnému podílu na obnově lesních oblastí, ve kterých je tomu v důsledku překotné těžby, silného větru nebo napadení kůrovcem zapotřebí. Letošní volba padla na Sedýlko pod Červenou horou (1333 m. n. m.) na Jesenicku, kde bylo pivovarníky v nadmořské výšce přesahující 1 000 metrů vysazeno dalších 400 mladých stromků, které vyplní holiny mezi vzrostlými stromy. Jedná se o listnaté stromky i o jehličnany, např. o typ smrčku, který se za rok rozroste pouze o milimetry, ale odolá náročným podmínkám horského prostředí.

Pivovar Holba pomáhá s obnovou Jeseníků

Zaměstnanci Pivovaru Holba berou ochranu a obnovu jesenické přírody velmi vážně a věnují se těmto aktivitám s nadšením. „K místní přírodě máme vřelý vztah nejen kvůli místním surovinám, které našemu pivu propůjčují jedinečný charakter, ale celkově nám na zachování koloritu okolní krajiny a udržení její přírodní rovnováhy zkrátka záleží. Navíc u podobných ekologických aktivit, kterým se náš pivovar vedle finanční podpory věnuje, nám dává o to příjemnější pocit, že můžeme sledovat, jak tisíce stromů, které jsme s Holbou za ta léta vlastnoručně vysázeli, mění ráz zdejší krajiny k lepšímu,“ říká Ing. Ondřej Hnila, manažer marketingu Pivovaru Holba. Ruku k dílu dokonce neváhá přidat ani samotný ředitel pivovaru, Ing. Vladimír Zíka.

Projektu Holba Jeseníkům přispěl výsadbou již tisíců nových stromků

Od roku 2005, kdy projekt ve spolupráci s Lesní správou Loučná nad Desnou za pomoci lesních správců ing. Tomáše Pospíšila a ing. Jána Dvořáka začal, se počet vysazených stromků dostal celkem již k 7 500 kusům. Výsadba v horské oblasti není jednoduchá, kromě odhodlání vyžaduje navíc i fyzickou sílu a zručnost. Veškerá činnost je díky vyšším polohám a hůře dostupnému terénu totiž realizována pouze ručně. Zaměstnanci Pivovaru Holba se tak vydávají za doprovodu revírníka a lesního správce omlazovat poškozené lesy s motykami a speciálními motykosekerami vhodnými k proseknutí drnů, které jsou v některých lokalitách mimořádně silné.

Mimo tento projekt se pivovar aktivně věnuje i dalším aktivitám, které postupně vedou ke snížení ekologické zátěže místní přírody. Ať už se jedná o revitalizace rybníků původně sloužících k chlazení prostorů spilky a sklepa pivovaru, které se staly důležitou součástí místního ekosystému, o modernizaci vlastních zařízení, např. čističky odpadních vod anebo o další moderní technologie pro lepší hospodaření s vodou a energie maximálně snižující ekologické zatížení.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist