Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Little Greta získala ocenění za design pro pivovary

31. květen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1693 x

Vítězné tažení ve světových soutěžích, které agentura Little Greta zahájila v minulém roce s designem pro Jarošovský pivovar, pokračuje. Nejaktuálněji získal branding Jarošova šestou cenu, když agentura proměnila nominaci na German Design Award. Tu uděluje německé Ministerstvo pro hospodářství a technologie od konce šedesátých let 20. století. Každý rok jsou oceněny pouhé jednotky procent z tisíců exponátů z celého světa. Jarošov se tak stal jedním z nejoceňovanějších českých pivních designů poslední doby.

Little Greta získala ocenění za design pro pivovaryLittle Greta získala ocenění za design pro pivovary

Když jsme v závěru minulého roku získali Red Dot, asi nejprestižnější světovou cenu za design, říkali jsme si, že to už stačí,“ usmívá se jeden z majitelů Little Grety Tomáš Nedvěd. Agentura proto letos Jarošov nenasadila a začala soutěžit s novým designem pro náchodský pivovar Primátor. Jeho přijetí, alespoň mezi českými pivními fanoušky, přitom nebylo jednoznačné. „Někteří staromilci nám vyčítali, že jsme opustili tradiční pojetí – heraldiku, zdobnost, karmínovou, zelenou, zlatou... Prý jsme navrhli design pro Savo nebo olej. V zahraničí byla odezva lepší. Primátor dodává pivo do 30 zemí a třeba v Itálii nebo v Asii byla zpětná vazba dobrá,“ doplňuje druhý z majitelů Jan Blažek.

Počet cen, který Little Greta za Primátora získala, se prozatím ustálil na pěti. Dvě z nich jsou přitom za video, a to včetně českého Zlatého středníku. Celkově agentura získala dvanáct cen. „Ne všechna ocenění mají stejnou hodnotu – zatímco Content Creator Awards vznikly nedávno a svou prestiž si budují, Red Dot je často označován za ‚designového Oskara‘,“ dodává Nedvěd. Tuto cenu, která vznikla v roce 1955, ročně získají zhruba 4 % soutěžících a v České republice se jí pyšní třeba Škoda nebo TON. Světových soutěží se Little Greta momentálně účastní také s designem pro pivovar Morous. S ním zatím bodovala v britských Muse Awards.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist