Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Minipivovary stále přibývají, těšte se na Hrad

6. červen 2018  České nápoje   komentáře (0)  2115 x

V České republice je 406 minipivovarů. Tuto informaci sdělil na dnešní tiskové konferenci Českomoravského svazu minipivovarů Jan Boháč z Generálního ředitelství cel. Minipivovary rostou tempem 10 % ročně a jedná se o celoevropskou záležitost. V České republice tvoří minipivovary 1,5 % z celkové produkce piva.

Foto: Jana BěhounkováFoto: Jana Běhounková

„Malé pivovary úspěšně rostou, vzrůstá jejich tržní síla, byť se jedná pochopitelně o malý segment. Především vzrůstá jejich vlivová síla na trhu, protože spotřebitelé chtějí ochutnávat jiná piva. Což je vidět například i na tom, že velké pivovary rozšiřují své spektrum či vozí piva z malých pivovarů z ciziny. U některých velkých pivovarů to vypadá, že by mohly začít spolupracovat s malými pivovary z České republiky. Co se týká spotřební daně, tak chápeme, že pro malé pivovary je vzhledem k výši celoroční daně systém příliš složitý, ale je velmi těžké cokoli modifikovat, respektive přistupovat k malým pivovarům odlišně. Musíme totiž respektovat evropské předpisy a jakýkoli odlišný přístup musí být řádně odůvodněn,“ říká plk. Ing. Jan Boháč z Generálního ředitelství cel.

Nejvíce minipivovarů se představí v pátek 15. června a v sobotu 16. června na sedmém ročníku Festivalu minipivovarů na Pražském hradě, který se stal výběrovou akcí, kde je pivo vnímáno jako ušlechtilý nápoj. Festival je výjimečný, jedná se o degustační akci, kde nejde o to prodat a vypít co nejvíce piva. Představí se na něm 64 českých minipivovarů, od Chebu až po Ostravu a také 3 pivovary zahraniční. Ty budou v letos z Rakouska. Vstupenky na akci, které jsou v předprodeji, jsou dostupné online na www.minipivo.cz. Počet návštěvníků je limitován místem a bezpečností Pražského hradu, takže vstupenek je připraveno na každý den 1250, z nichž 500 se bude prodávat přímo na místě. Cena zahrnuje katalog pivovarů, degustační sklenici a neomezenou degustaci.

Festival se bude konat v překrásných prostorách Královské zahrady Pražského hradu, na Střelecké cestě pod Královským letohrádkem, v pátek 15. června od 14 - 20 hodin a v sobotu 16. června od 12 - 20 hodin. Na festivalu budou přítomni sládci a majitelé z každého pivovaru, kteří budou podávat návštěvníkům co nejobsáhlejší a nejpřesnější informace. Celkově se zdarma vyčepuje přes 7 000 litrů piva, což představuje na 93 000 degustačních porcí po 0,75 dl. Na návštěvníka tak připadne 37 degustačních dávek. Oficiálním partnerem Festivalu jsou Pacovské strojírny, a.s. - největší výrobce minipivovarů v Česku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist