Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Minipivovary stále přibývají, těšte se na Hrad

6. červen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1663 x

V České republice je 406 minipivovarů. Tuto informaci sdělil na dnešní tiskové konferenci Českomoravského svazu minipivovarů Jan Boháč z Generálního ředitelství cel. Minipivovary rostou tempem 10 % ročně a jedná se o celoevropskou záležitost. V České republice tvoří minipivovary 1,5 % z celkové produkce piva.

Foto: Jana BěhounkováFoto: Jana Běhounková

„Malé pivovary úspěšně rostou, vzrůstá jejich tržní síla, byť se jedná pochopitelně o malý segment. Především vzrůstá jejich vlivová síla na trhu, protože spotřebitelé chtějí ochutnávat jiná piva. Což je vidět například i na tom, že velké pivovary rozšiřují své spektrum či vozí piva z malých pivovarů z ciziny. U některých velkých pivovarů to vypadá, že by mohly začít spolupracovat s malými pivovary z České republiky. Co se týká spotřební daně, tak chápeme, že pro malé pivovary je vzhledem k výši celoroční daně systém příliš složitý, ale je velmi těžké cokoli modifikovat, respektive přistupovat k malým pivovarům odlišně. Musíme totiž respektovat evropské předpisy a jakýkoli odlišný přístup musí být řádně odůvodněn,“ říká plk. Ing. Jan Boháč z Generálního ředitelství cel.

Nejvíce minipivovarů se představí v pátek 15. června a v sobotu 16. června na sedmém ročníku Festivalu minipivovarů na Pražském hradě, který se stal výběrovou akcí, kde je pivo vnímáno jako ušlechtilý nápoj. Festival je výjimečný, jedná se o degustační akci, kde nejde o to prodat a vypít co nejvíce piva. Představí se na něm 64 českých minipivovarů, od Chebu až po Ostravu a také 3 pivovary zahraniční. Ty budou v letos z Rakouska. Vstupenky na akci, které jsou v předprodeji, jsou dostupné online na www.minipivo.cz. Počet návštěvníků je limitován místem a bezpečností Pražského hradu, takže vstupenek je připraveno na každý den 1250, z nichž 500 se bude prodávat přímo na místě. Cena zahrnuje katalog pivovarů, degustační sklenici a neomezenou degustaci.

Festival se bude konat v překrásných prostorách Královské zahrady Pražského hradu, na Střelecké cestě pod Královským letohrádkem, v pátek 15. června od 14 - 20 hodin a v sobotu 16. června od 12 - 20 hodin. Na festivalu budou přítomni sládci a majitelé z každého pivovaru, kteří budou podávat návštěvníkům co nejobsáhlejší a nejpřesnější informace. Celkově se zdarma vyčepuje přes 7 000 litrů piva, což představuje na 93 000 degustačních porcí po 0,75 dl. Na návštěvníka tak připadne 37 degustačních dávek. Oficiálním partnerem Festivalu jsou Pacovské strojírny, a.s. - největší výrobce minipivovarů v Česku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist