Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Nákupování piva se v krizi mění

4. listopad 2020  České nápoje   komentáře (0)  1196 x

Nákupní chování Čechů se pod vlivem koronavirové krize opět mění. Na konci září se Češi, podobně jako před první vlnou pandemie, výrazně předzásobili: prodeje obchodů s potravinami se zvýšily o 19 procent, na jaře před prvním lockdownem to bylo o 21 procent.

Nákupování piva se v krizi měníNákupování piva se v krizi mění

Pokud jde o pivo, lidé v obchodech podle průzkumu nahrazují pouze malou část spotřeby z uzavřených hospod. Celkové prodeje piva koncem září narostly v rámci předzásobení podle průzkumu o 15 až 20 procent. Říjen, kdy se postupně omezily prodeje v hospodách, byl ale podle obchodního ředitele Prazdroje Tomáše Mráze v porovnání s jarním lockdownem v obchodech výrazně slabší. „Na jaře se do obchodu „přelilo“ každé čtvrté nevypité pivo v hospodě, nyní je to výrazně méně. Situace je odlišná, do obchodů chodí méně lidí, a to se projevuje i na prodejích baleného piva, které už nerostou tak, jako před půl rokem,“ říká Tomáš Mráz.

Většina nákupních zvyků se s krizí mění jen dočasně a platilo to i pro jarní koronakrizové období. Toto pravidlo má ale své výjimky. Během první vlny si spousta nových zákazníků vyzkoušela nákup potravin online a část z nich u této formy zůstala i po omezení restrikcí. Prazdroj se proto aktuálně soustředí na plynulé a efektivní zásobování internetových obchodů a zintenzivňuje i další rozvoj tohoto sektoru. „Nedávno jsme pomohli rozjet největší tuzemské prodejní skupině Coop její vlastní internetový obchod, který se soustředí na plynulé zásobování zejména menších měst a obcí. Chceme, aby byly naše produkty pro spotřebitele stále dostupné,“ říká Tomáš Mráz.

A ještě v něčem Češi svoje chování změnili. Drží se více v blízkosti svých domovů. To potvrzuje i fakt, že před současným lockdownem vzrostl o 7 procentních bodů (na 65 procent) podíl útrat, které udělají v hospodách bezprostředně v okolí bydliště. „Hosté z nejbližšího okolí jsou více loajální a jsou také ochotnější podpořit svou oblíbenou provozovnu, jak se například ukázalo na jaře u projektu Zachraň hospodu. Většinu voucherů do těch hospod, které nabízejí naše produkty, si koupili jejich pravidelní návštěvníci z okolí,“ říká Tomáš Mráz. Podle něj se znovu potvrzuje společenská role hospod. „Úkolem pro nás a pro hospodské je udělat vše pro to, aby tuto roli plnily co nejlépe i do budoucna. Aktuálně je dobrá zpráva, že spotřebitelé i teď na podzim své hospodské podporují a nakupují u nich přes výdejní okénko,“ dodává Tomáš Mráz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist