Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Nejlepší jedenáctka na Dočesné? Dudák 11

9. září 2019  České nápoje   komentáře (0)  1249 x

Strakonický ležák Dudák 11 zvítězil ve 62. Žateckých slavnostech chmele 2019 v kategorii světlých ležáků - jedenáctek. Tato kategorie patřila s 24 vzorky k nejpočetnějším. Během dvoudenní odborné degustační soutěže hodnotilo piva v jednotlivých kategoriích přes 120 porotců. Mezi ně patřili nejen sami pivovarníci, ale i zástupci laické veřejnosti.

Nejlepší jedenáctka na Dočesné? Dudák 11Nejlepší jedenáctka na Dočesné? Dudák 11

„Úspěch našeho nejprodávanějšího piva Dudáka 11 a navíc v silně obsazené kategorii nás velice potěšil, obzvlášť v roce, kdy náš pivovar slaví 370 let od založení. Jako sládek jsem měl tu čest ocenění převzít, ale je to zásluha všech, co se u nás v pivovaře o pivo starají," uvedl sládek pivovaru Vlastimil Matej, s tím, že další ze strakonických piv polotmavý ležák Klostermann skončil jen těsně pod stupni vítězů.

Žatecká dočesná má ve svém podtitulu, že se jedná o největší slavnosti chmele v Evropské unii, do soutěže se zapojilo 28 našich průmyslových pivovarů z možné padesátky. Mezi sebou soutěžila pouze filtrovaná piva.

Pivovar Dudák na jedné z našich nejvýznamnějších odborných přehlídek slavil v minulých letech několik úspěchů. Polotmavá třináctka Klostermann zde ve své kategorii zvítězila v roce 2015, o rok později skončila na třetím místě.

Aktuálně je možné si na pivovarské prodejně zakoupit pivo uvařené na počest 100. výročí od založení strakonické společnosti ČZ a.s.

Na oslavu tohoto výročí strakonický pivovar uvařil speciální várku piva, do níž chmel přidával obchodní ředitel ČZ Ing. Václav Vyšín. Jednalo se o za studena
chmelený ležák, který je možné zakoupit v nefiltrované podobě v 1 l lahvích s patentním uzávěrem a originální etiketou. Dosavadní zájem strakonické pivovarníky velice mile překvapil, po rychlém vyprodání původní série 800 lahví je v nabídce ještě dalších 2000 kusů, ale i o ně je velký zájem.

Výročí ČZ je také nyní zdůrazněné na zadních etiketách klasických
strakonických piv. Jedná se o sérii vybraných motocyklů spolu s krátkými
texty o historii ČZ. Od 16. září pak ještě přibudou třetinkové lahve
polotmavého Klostermanna s motocyklovou etiketou. Tato varianta je již tradičně spojena s oslavami kulatých výročí ČZ. Nyní bude poprvé i v prodeji
nejen pro fanoušky strakonických piv a motocyklů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist