Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Nová Kozlovna U Ježka

20. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  5100 x

Kozel a ježek. Vzácná symbióza je k vidění v Ostravě – Hrabůvce díky nové Kozlovně, další ze značkových hospod. Nejenže nese jméno U Ježka, ale novými obyvateli tu jsou ve výběhu kozlové hned dva – Marcel a František. Kozel Velkopopovický sídlí uvnitř, v pivních tancích. Aby názvu plně dostáli, chovají majitelé také ježka, dokonce bílého.

Nová Kozlovna U JežkaNová Kozlovna U Ježka

Nová Kozlovna nabízí přes 300 míst pro hosty, 130 v interiéru a dvě stovky na zahrádce. Je tak jednou z největších restaurací tohoto konceptu vůbec. Zahrádka je ale velmi skromné označení pro oblíbené venkovní posezení. Zdejší „zahrada“ má hned tři části odlišného charakteru.

Filozofií konceptu Kozlovna je vytvářet atraktivní prostředí pro oblíbené pivo. Interiér dbá zejména na detaily a navození příjemné atmosféry a je plný originálních detailů. Hned po vstupu do Kozlovny nelze minout otevřené nerezové tanky s dvouplášťovou technologií zaručující optimální teplotu piva uvnitř.

Originální je také výčep stojící hned proti dveřím a je pokozlovsku zasazený do dřeva. Na výčep je vidět z většiny míst restaurace, jak tomu vždy bývávalo v českých hospodách. Host má výčepního, který mu pivo připravuje, na očích. Pod ruce je vidět i kuchařům, neboť kuchyně v Kozlovně je otevřená. „Naší doménou je tradiční česká kuchyně, ale náš tým se snaží o nové přístupy k tradičním recepturám. Tradiční u nás je i kvalita všech surovin, spoustu položek z jídelního lístku si připravujeme vlastními silami, takže označení „domácí“ je zcela na místě,“ říká manažerka Kozlovny Katka Ptáčková.

Hlavním pivem je Velkopopovický Kozel 11, ale i další nabídka uspokojí každé přání. Kozlovny jsou hospodami pro každého, takže v Hrabůvce pamatují rovněž na ty, kteří si dají víno. Na to je mužem nejpovolanějším Jan Ptáček, druhý ze spolumajitelů, s praxí someliéra v řadě renomovaných restaurací, mj. i v Atelieru Joël Robuchon v Londýně, který se pyšní několika michelinskými hvězdami. „Pivní someliérství je neméně zajímavé, vždyť k různým pokrmům se dá doporučit jiné pivo, takže párování jídla nejen s vínem, ale i pivem, je naší službou.
O kvalitu piva se starají především Martin Sláma a Michal Prokeš, prvně jmenovaný je několikanásobným finalistou soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, druhý ji dokonce loni vyhrál.

Kozlovna U Ježka, Klegova 771/19, Ostrava – Hrabůvka

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.81 hvězdiček / Hodnoceno: 16x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist