Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Ostravar má nového vrchního sládka

1. říjen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1406 x

Pivovar Ostravar oznamuje, že prvního října dojde ke změně na pozici vrchního sládka. Romana Richtera vystřídá ve funkci šestatřicetiletý Jan Řehůřek, který se stane v pořadí osmnáctým vrchním sládkem pivovaru Ostravar od roku 1897.

Ostravar má nového vrchního sládkaOstravar má nového vrchního sládka

Vystudovaný pivovarník Jan Řehůřek je členem ostravské pivovarnické líhně a patří k nastupující generaci ostravských sládků. Do Ostravaru nastoupil v roce 2007 a ve funkci podsládka působil v pivovaru do roku 2014. Poté pomáhal s rozjezdem pivovarů v Irsku, Španělsku a na Balkáně na pozici v rámci evropské organizace Molson Coors s odpovědností za rozvoj řemeslných piv a pivovarů, které jsou stejně jako Ostravar součástí celosvětové pivovarnické skupiny Molson Coors. Před  dvanácti měsíci se Jan Řehůřek společně s dalšími mladými sládky podílel na vývoji vylepšené ostravarské dvanáctky, kterou pivovar uvedl na trh letos v dubnu. Nyní se vrací do Ostravaru jako vrchní sládek.

"Především bych chtěl říct, že jsem velmi hrdý na to, že jsem se v rámci 122 leté historie pivovaru Ostravar stal v pořadí osmnáctým vrchním sládkem. Začínal jsem tady od píky. Pivovar znám jako své boty a s těmi kdo tady pracují, mě pojí velmi silné pouto. Vždy budu Ostravaru vděčný, že mi otevřel dveře do úžasného světa pivovarnictví,” řekl při svém jmenování Jan Řehůřek.

"To, že jsem dostal příležitost zúročit své dosavadní zkušenosti i dovednosti v tak náročné funkci, jakou je pozice vrchního sládka, navíc v pivovaru s tak dlouhou historií a velkými ambicemi, je pro mě opravdu výjimečná událost. Současně to pro mě znamená velkou výzvu a zároveň i odpovědnost.  Mám jediný cíl. Chci Ostravar zase posunout o kus dále. Není to malá ambice, ale já věřím, že se nám ji spolu s mými kolegy podaří naplnit.“

"Jsem velmi rád, že se Jan Řehůřek rozhodl přijmout naši nabídku," řekl Milan Jeřábek, výrobní a logistický ředitel skupiny Pivovary Staropramen, do které Ostravar patří. „Během své dosavadní kariéry prokázal Honza mimořádný talent, houževnatost a lásku k našemu řemeslu. Současně je to člověk, který se nebojí experimentovat a přinášet nové věci. Jsem přesvědčen, že dodá Ostravaru novou energii a přinese do týmu mezinárodní zkušenosti, které budou velmi cenné pro další rozvoj pivovaru.”

Milan Jeřábek zároveň ocenil práci dosavadního vrchního sládka Romana Richtera. "Chtěl bych poděkovat Romanovi za neodiskutovatelný příspěvek k výraznému kvalitativnímu posunu, kterého za posledních 6 a půl roku Ostravar dosáhl. Když Roman do Ostravaru nastupoval, vařil pivovar pouze tři druhy piv. Nyní máme v nabídce kromě Ostravaru i Mustang, jednu z nejlépe přijímaných pivních značek na trhu, Černou Barboru, nejlepší černý speciál v Česku, a celou řadu výjimečných piv z edice Speciálů ze spilky.”

Pod Richterovým vedením prošel Ostravar také významnou modernizací stáčíren, založil vlastní síť značkových hospod a začal se cíleně věnovat výchově a rozvoji mladých talentovaných sládků.

“Roman Richter za sebou zanechává v Ostravaru výraznou stopu a, která se stane pro Ostravar odrazovým můstkem do dalších úspěšných let,“ dodal závěrem Milan Jeřábek.

Pohled do historie aneb 5 nejslavnějších sládků z Ostravaru

Vrchní sládci hrají v běhu ostravského pivovaru zcela klíčovou roli. Vzhledem k velikosti pivovaru a rozhodovacím pravomocím dokáží zásadním způsobem ovlivnit vývoj nejdéle fungujícího pivovaru na severní Moravě. Zde je výčet pěti vrchních sládků, kteří kromě Romana Richtera dokázali zásadním způsobem ovlivnit Ostravar.

  • František Hörbinger (1897-1901) První vrchní sládek. Dohlížel na výstavbu pivovaru a v květnu 1898 uvařil vůbec první Ostravar. Byl natolik posedlý kvalitou, že se z pivovaru skoro nehnul a spal v místnosti hned vedle varny. Budoucímu úspěchu Ostravaru obětoval vše. Dokonce i svůj život.
  • Emanuel Kavalla (1901-1937) Do pozice vrchního sládka nastupoval na začátku 20. století v době, kdy ostravské hospody ovládal konkurenční Strassmannův pivovar a Ostravar se mohl čepovat maximálně na kraji Ostravy. Když o 36 let později odcházel do penze, byly síly obou pivovarů v Ostravě zcela vyrovnané.
  • Jaromír Franzl (1959-1970) Pivovarská legenda. Pokračovatel jednoho z legendárních pivovarských rodů v Česku pozvedl v Ostravaru v šedesátých letech minulého století standardy kvality do té míry, že Ostravar začal sbírat v Česku významné ceny, začal exportovat pivo do zahraničí a stal se čtvrtým největším pivovarem v zemi. V roce 1970 odešel do Radegastu, protože byl jediným pivovarníkem v zemi, který byl v Nošovicích schopný rozběhnout výrobu.
  • Hans Ahrnd Dahnken (2007-2009) Do Ostravy přišel vařit pivo z Karibiku. Se svou německou precizností vyšponoval výrobní kapacitu Ostravaru na maximum. I díky tomu, že začal Ostravar stáčet do plechovek a pro fanoušky Baníku vařil Bazal, mu dodnes patří ostravarský rekord v roční produkci piva. Po 2 letech v Ostravaru ho angažovala největší pivovarnická skupina světa AB Inbev.
  • Robert Kužela (2001-2007) Strůjce zlaté éry Ostravaru. Byl to právě Kužela, který dokázal Ostravaru po nepovedené privatizaci v 90. letech vtisknout pevný řád a sebevědomí. Během velmi krátké doby udělal z Ostravaru respektovaného a obávaného soupeře všech velkých značek a jeho piva sbírala jedno vítězství za druhým. V roce 2001 udělili sládci ostatních pivovarů Ostravaru Cenu Českých sládků pro nejlepší ležák v Česku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist