Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Ostravar uvařil opět Desítku

6. květen 2024  České nápoje   komentáře (0)  344 x

Pivovar Ostravar ve druhém kvartále zahájil distribuci světlého výčepního piva s názvem DESÍTKA, které v nabídce ostravského pivovaru nahrazuje původní Ostravar Originál.

Ostravar uvařil opět DesítkuOstravar uvařil opět Desítku

Nová DESÍTKA je ve srovnání s původním světlým výčepním pivem o poznání plnější. Ostravar v její receptuře poprvé využívá i chmel Kazbek, který pivovar používá při vaření své oblíbené značky Mustang. Nová DESÍTKA má vyšší plnost a říz a bohatší chmelové aroma. „Myslím že nová DESÍTKA je nejlepší světlé výčepní pivo, jaké jsme kdy v našem pivovaru uvařili, míní Vojtěch Slivoň, obchodní sládek pivovaru Ostravar.

Rozhodnutí o inovaci stávajícího piva bylo nabíledni. I když na českém trhu stále dominují ležáky, piva s nižším obsahem alkoholu na něm mají své nezaměnitelné místo. Oblíbená jsou zejména v letních měsících, ale určitá své místo v nabídce mají celoročně,“ vysvětluje Vojtěch Slivoň.

Vzhledem k tomu, že nová DESÍTKA má oslovit také mladé dospělé, kteří stále častěji dávají přednost pivům s nižším obsahem alkoholu a také pohodlnému balení, bude ji Ostravar stáčet také do plechovek. Stáčení bude probíhat přímo v areálu pivovaru v centru Ostravy na loni nově pořízené plnící lince. „Designu plechovek se opět ujala ostravská agentura Stojkov, která jí vtiskla moderní industriální design a postavila ji do vizuální řady k plechovce Mustangu a Černé Barbory, doplňuje brand manažerka značky Ostravar Pavla Ličková.

S novou desítkou se setkají i návštěvníci Ostravar areny a to včetně těch, kteří se chystají na nadcházející hokejový šampionát. „Naše DESÍTKA se bude čepovat v ostravské areně po celou dobu mistrovství. Věřím, že fanouškům, kteří do Ostravy dorazí ze všech koutů světa, bude moc chutnat,“ říká závěrem obchodní sládek pivovaru Ostravar Vojtěch Slivoň.

Ostravar DESÍTKA

Na starých dobrých základech vznikla originální plná chuť. Ostravar DESÍTKA je osvěžující pivo, které se výborně pije. Patří do kategorie světlých výčepních piv. Je uvařeno ze tří druhů sladů a čtyř odrůd chmele. Pivo má vyváženou hořkost a bohatou chuť, která je dána tradičním výrobním procesem s použitím kvasných kádí spilky. Ve srovnání s původním pivem Ostravar Originál má vyšší plnost a říz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist