Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pět medailí pro Litovel na PIVEXu

27. únor 2019  České nápoje   komentáře (0)  1645 x

Hned pětkrát při pondělním vyhlašování výsledků soutěže ZLATÝ POHÁR PIVEX – PIVO 2019 v Brně zazněl Pivovar Litovel. Hanácký pivovar si odtamtud přivezl další dvě medaile za světlé výčepní pivo Litovel Moravan, které slaví úspěchy už 38 let. Skvělý výsledek zaznamenal také v kategorii tmavých piv, kde se umístil na druhé příčce Litovel Premium Dark. Další dvě medaile získal v kategorii míchaných piv, a to stříbrnou za Litovel Pomelo a bronzovou za Litovel Červený Pomeranč.

Pět medailí pro Litovel na PIVEXuPět medailí pro Litovel na PIVEXu

Obzvláště si vážíme cen pro Litovel Moravan, pivo, které poprvé uvařil před 38 lety náš emeritní sládek Miroslav Koutek a od té doby sbírá jedno ocenění za druhým. Na PIVEXu letos získal dvě medaile, a to stříbrnou za sudovou variantu, bronzovou příčku pak obsadil Moravan v lahvi. Výsledky dokládají, že náš důraz na tradiční výrobní postupy a výběr nejkvalitnějších surovin z Hané se nám při vaření piva vyplácí,“ komentuje ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček a dodává: „Těší nás, že jsme udrželi nastavenou laťku z loňska, kdy jsme se v PIVEXu umístili čtyřikrát.

Zástupci pivovaru si ceny převzali v brněnském hotelu Voroněž, kde se slavnostní vyhlášení soutěže každoročně odehrává. Dvojitý úspěch v kategorii míchaných piv dokazuje, že pivní mixy v Litovli vařit umí. „Již druhá medaile z PIVEXu pro nealkoholický pivní mix Pomelo dokládá rostoucí oblibu tohoto druhu nápoje, kterého se v Čechách spotřebuje rok od roku více,“ řekl po předávání cen sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký.

Zlatý pohár PIVEX je jednou z nejznámějších degustačních soutěží v Česku. Neoznačené pivní vzorky posuzuje odborná porota, kterou tvoří zástupci soutěžních pivovarů, pražského Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského a další experti z oboru. Na vzorcích se hodnotí především chuť, barva, vůně, hořkost a říz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist