Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pivovar Strakonice má novou linku na plechovky

26. červen 2024  České nápoje   komentáře (0)  314 x

Zhruba 3000 plechovek piva za hodinu bude možné stočit na nové lince, která je od začátku června v provozu ve strakonickém pivovaru. Zdejší zaměstnanci na lince zatím ve zkušebním provozu stočili desítky tisíc piv. Linka včetně etiketovačky, tavného tunelu a pastéru stála více než 10 milionů korun.

Pivovar Strakonice má novou linku na plechovkyPivovar Strakonice má novou linku na plechovky

Touto investicí reagujeme na dlouhodobý trend v pivovarském průmyslu, kdy segment piva stáčený do plechovek, má největší potenciál růstu,“ uvedl ředitel pivovaru Dušan Krankus. Pivo tu budou stáčet do půllitrových i třetinkových plechovek.

Prodej piva stáčeného do plechovek má trvale rostoucí trend. Zejména u mladé generace je o plechovky poměrně velký zájem. „Zatím prodáváme plechovky v řádu menších desítek tisíc za měsíc,“ uvádí Krankus. V tuto chvíli je největší zájem světlého ležáka Klostermann a nealko citrónového Radlera. Dále je k dispozici polotmavý Klostermann a Letní speciál. „Portfolio budeme postupně rozšiřovat, ale spíše formou sezónních, časově omezených nabídek,“ uvádí Krankus.

Technologii dodala česká firma Raveco, která patří k nejlepším v oboru. Obsluhovat ji budou stávající zaměstnanci, není nutné nabírat nové. Samotná linka pro stáčení plechovek stojí v prostoru stáčírny KEG sudů, pivovarští tak při stáčení do plechovek využijí stejné trasy piva jako pro sudy. O pasteraci se uvažuje pouze v případě nealkoholického ochuceného piva. Ve Strakonicích se bude zatím stáčet pouze zdejší pivo. „Po odladění počátečních nedokonalostí a uplynutí zkušebního provozu budeme schopni stáčet pivo i jiným pivovarům, pokud to pro nás bude ekonomicky výhodné,“ uzavírá Krankus.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist