Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Plzeňský Mazák: domovarnický sraz a soutěž

11. květen 2023  České nápoje   komentáře (0)  435 x

Spolek Plzeňský domovarník pořádá pod patronací Cechu domácích pivovarníků 1. ročník soutěže a sraz domacích pivovarníků, včetně atraktivního doprovodného programu. Plzeňský MAZÁK se koná v sobotu 13. Května od 10.00 v reprezentačních prostorech pivovaru Plzeňský Prazdroj.

Plzeňský Mazák: domovarnický sraz a soutěžPlzeňský Mazák: domovarnický sraz a soutěž

V České republice  je pořádáno několik pivních domovarnických soutěží – některé se setkáním domovarníků, některé jen jako degustační. Do letošního roku ale ta nejbližší z nich byla až za Prahou, další pak v Pardubickém kraji a na Moravě.  Náš spolek si jako jednu ze svých základních met určil právě uspořádání prvního setkání a soutěže přímo v Plzni – vždyť přece není možné, aby v pivem celosvětově proslaveném městě nebyla žádná domovarnická pivní aktivita,” říká s úsměvem Michal Roud, předseda pořádajícího spolku Plzeňský domovarník z.s.

Díky spolupráci s celorepublikovým spolkem Cech domácích pivovarníků bude Plzeňský MAZÁK součástí celoroční průběžné soutěže Liga českého ležáku. Vítězové jednotlivých soutěžních kategoriích získají lákavé ceny. Pro účastníky je připraven pestrý tematický program, kromě vzájemných degustací vlastních doma uvařených piv mohou ochutnat piva z okolních spřízněných craftových pivovarů i nefiltrovaný Pilsner Urquell.

Spoustu zajímavých informací zazní na přednáškách: Historie, současnost a novinky o pěstování chmele, nové odrůdy – Ing. Vladimír Nesvadba (Chmelařský institut s.r.o. z Žatce); Nejčastější vady v pivu a jak se jím vyhýbat – Jana Olšovská, RNDr. Ph.D. (Výzkumný ústav pivovarnický a sladařský a.s.); Sanitace a dezinfekce – Vladimír Machačný (Ecolab GmbH); Jak si vyrobit pivní etiketu – Ondra Poustecký. O cenné profesní zkušenosti se podělí sládci z různých pivovarů, pozvání už přijali Marek Mahut  z pivovaru Many Worlds, Honza Ilgner z pivovaru The Barn Beer a Radouš, Michael Beneš z pivovaru NOZIB.

Spolek Plzeňský domovarník je dobrovolným neziskovým svazkem občanů, v němž se domácí sládkové, uznávající řemeslnou výrobu piva, scházejí za účelem zdokonalení postupů a technologií domácího vaření piva, zasazují se o popularizaci této činnosti a poskytují teoretické i praktické rady začínajícím sládkům na spolkem pořádaných diskuzních fórech, klubových setkáních apod. Pravidelně se konají degustace, výlety na zajímavá místa či události  spojená s pivem a mnoho dalších akcí.

Další informace najdete na webu: https://www.plzenskydomovarnik.cz/

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!



ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist