Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Poprvé Vám načepuje Pilsner Urquell nejlépe žena

22. duben 2024  České nápoje   komentáře (0)  330 x

Vítězkou 18. ročníku soutěže Pilsner Urquell Master Bartender se stala Klára Brodecká z brněnské restaurace The Erin's Flag Irish Pub. Poprvé v historii si tak titul nejlepší výčepní odnesla žena. Prestižního klání se letos zúčastnilo rekordních 256 výčepních z celé České republiky. Nejúspěšnější z nich si odnesla trofej, ikonickou zástěru a symbolických 1842 EUR podle roku uvaření první várky piva Pilsner Urquell. Ocenění „Výčepní legenda“ za celoživotní přístup k řemeslu výčepních získal Tomáš Weissgráb z restaurace U Bohuslavů. Čestný titul Honorary Connoisseur, který je každoročně udělován osobnosti, která šíří dobré jméno plzeňského piva v Česku i ve světě, obdržel ekonom Tomáš Sedláček. Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender dlouhodobě přispívá k rozvoji české pivní kultury a zvyšování kvality čepovaného piva v Česku.

Poprvé Vám načepuje Pilsner Urquell nejlépe ženaPoprvé Vám načepuje Pilsner Urquell nejlépe žena

Dvacet finalistů, 14 mužů a 6 žen, z celé České republiky se utkalo tento týden o titul Pilsner Urquell Master Bartender 2024. Soutěžící měli  během dvoudenního klání v Plzni a Praze za úkol předvést své výčepní řemeslo a dokonale načepovat světoznámý ležák. Čekaly na ně také souboje v nejrůznějších dovednostních soutěžích, jako například skládání výčepních kohoutů, pivní kvíz nebo čepování na čas. Kromě toho museli finalisté prokázat špičkové znalosti o pivu, ať už se jedná o jeho výrobu nebo historii, absolvovat degustační test a předvést komunikační dovednosti, které jsou pro dobré výčepní nezbytné.

Titul nejlepší výčepní v Česku pro rok 2024 převzala včera večer při slavnostním galavečeru v Holešovické tržnici Klára Brodecká. Porotu přesvědčila nejen prokázanými znalostmi a dovednostmi, ale také schopností přenášet lásku k pivu a své nadšení na ostatní.
Je to neskutečný pocit. Vyhrát titul Mastera Bartendera v takové konkurenci šikovných lidí je pro mě velká čest. A ještě ke všemu být první žena, která tento titul získala. Mám radost i za naší restauraci, kde mi všichni fandili a drželi palce. Za to bych všem chtěla poděkovat,neskrývá radost Klára Brodecká, vítězka z restaurace The Erin's Flag Irish Pub z Brna, která se kromě trofeje může těšit z finanční odměny v symbolické výši 1842 EUR. Na druhém místě se umístil Matyáš Wiaczka z pražského Výčepu U Zvonu a třetí místo získal Alexandr Včulek z plzeňské Hospody Na Spilce.

Novinkou letošního ročníku byla společná cesta finalistů soutěže ve speciálním vagonu rychlíku z Plzně do Prahy, kde je překvapila nečekaná výzva. Finalisté měli za úkol zachovat chladnou hlavu, v týmu se vypořádat se všemi nástrahami vlakového prostředí a ve ztížených podmínkách načepovat perfektní pivo, které pak hodnotila odborná porota.

V letošním roce se o titul Pilsner Urquell Master Bartender ucházelo rekordních 256 výčepních z Česka, z nichž bylo 87 žen. Soutěž i letos přilákala řadu nových výčepních – více než 170 přihlášených se účastnilo poprvé. „Letos jsme mohli vidět plno nových tváří, z čehož mám opravdu radost. Je dobře, že přibývají noví talentovaní výčepní i hospody, které chtějí nabízet pivo v té nejvyšší kvalitě. A je skvělé vidět, že řemeslo výčepních už rozhodně není jen mužskou záležitostí. Naše klání navíc přispívá k rostoucí kvalitě čepovaného piva, edukuje výčepní
a zároveň je motivuje ke zdravé rivalitě. I to pomáhá k rozvoji české pivní kultury, a to nejen v tradičně „pivních městech“, ale po celém Česku,“
hodnotí letošní ročník soutěže Václav Berka, emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje a předseda odborné poroty.

Pilsner Urquell také každoročně oceňuje dlouholeté výčepní profesionály, kteří čepování a péči o pivo zasvětili celý svůj pracovní život. Do síně slávy s titulem „Výčepní legenda“ letos zaslouženě vstoupil Tomáš Weissgráb z čelákovické hospody U Bohuslavů, který zde s nadšením čepuje pivo už 30 let. „Dnešek je pro mě opravdu vyjímečný. Pokaždé mám radost, když štamgasti i ostatní hosté ocení naší čepovanou plzeň, ale toto je něco nezapomenutelného. Beru to jako uznání za celoživotní péči, jak o naše pivo, tak i  hosty
od nejlepších plzeňských pivovarských odborníků. Zároveň si uvědomuji, jak velký je to závazek,“
říká nový člen síně slávy nejlepších výčepních plzeňského ležáku.

Kromě titulu Výčepní legenda se již tradičně předával i prestižní titul Honorary Connoisseur věnovaný významným osobnostem, které dlouhodobě doma i v zahraničí šíří dobré jméno piva Pilsner Urquell. Letos ho získal Tomáš Sedláček, český ekonom, filozof a vysokoškolský učitel. Jenom u nás se s pivem mazlíme a hýčkáme tak, až se z toho stal vskutku vzácný národní klenot. Nebereme pivo jen jako tekutinu, ale pečujeme o jeho duši a ducha. Protože jen u nás se ví tajemství, že polovinu chuti a krupavosti piva dělá hospoda. A toto bychom měli vyvážet všude po světě - nikoli pivní tekutinu, ale pivní kulturu. To, co je "kolem piva", nikoli v něm. Je mi velikou ctí, že si mé lásky k pivu někdo všiml a mám téměř nekonečnou radost, že na to mám oficiální papír, říká nový Pilsner Urquell Honorary Connoisseur Tomáš Sedláček.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist