Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Poupě slaví první rok a zve na ples

18. leden 2024  České nápoje   komentáře (0)  427 x

Pivovarský dům Poupě, který navazuje na umění nejslavnějšího sládka české historie, uvařil v prvním úplném roce své existence 500 hektolitrů zlatavého moku. Převážně šlo o pivo svrchně kvašené, které na stejném místě v letech 1798-1805 produkoval právě František Ondřej Poupě v tehdejším brněnském městském pivovaru. Uplynulý rok oslaví pivovarští z Brna a okolí plesem v sobotu 20. ledna. Na jednom místě se sejdou sládci, štamgasti, provozovatelé restaurací a všichni milovníci zlatavého moku. Pivovar v novém roce oproti jiným nezdražuje.

Poupě slaví první rok a zve na plesPoupě slaví první rok a zve na ples

Pivovarský dům Poupě uvařil loni více než 30 druhů piva. Nejslabším bylo 9stupňové pivo a nejsilnějším 18stupňové. „Jediné spodně kvašené jsme dělali na náš Oktoberfest. Receptury toho svrchně kvašeného byly opravdu hodně barvité a nápadité. Vařili jsme různé Single Hopy, varianty West Coast IPA, NEIPA, kyseláče, Stouty, pšeničná piva, piva ochucená ovocem, kořením, bylinami,“ popisuje sládek Pivovarského domu Poupě Ladislav Němeček.

Pivovarská restaurace od nového roku musí vybírat vyšší DPH, v „Poupěti“ s podobným postupem nesouhlasí. "Jsme zásadně proti zdražování, naopak jsme zlevnili o dvě koruny. Máme ale bohužel povinnost vybrat o 11% vyšší DPH pro stát. V této souvislosti zvažujeme, že v pivovarské pivnici umístíme tabuli, na které budeme tuto skutečnost vysvětlovat a popisovat cenu piva bez a s DPH, aby každý konzument viděl, že si stát bere vyšší přirážku," uvedl spolumajitel Pivovarského domu Poupě Marek Tichý.

Výroba piva a plesová sezóna jdou „Poupěti“ ruku v ruce. Historický pivovar zde fungoval do roku 1862. Objekt ale zná řada Brňanů jako tzv. Dům stavbařů, ve kterém byl samostatný sál a chodilo se do něj na plesy a prodloužené. Příští sobotu se obě tyto role propojí. „Chceme spojovat lidi, kteří by se jinak nepotkali. Ne každý štamgast má totiž možnost si povykládat se svým oblíbeným sládkem,“ říká Tichý, který podobné akce už několikrát pořádat v sesterském Dalešickém pivovaru.

Ples se koná 20. ledna od 19:00 a návštěvníci se mohou těšit například na talk show sládků. Zapojí se do ní hned čtyři. Michal Voldřich, který vede Svaz minipivovarů (Zvíkov, Platan), Tomáš Hádler (Černá Hora), Jitka Ilčíková (Wild Creatures) a Žaneta Petružálková (Zlatá kráva). Talk show bude moderovat Jiří Kokmotos. Během večera bude k tanci hrát Jaro Dolník s kapelou v horním sále a dole v prostoru restaurace zahraje Cimbálová muzika sourozenců Osičkových. „Každý si tedy může vybrat, jestli je mu příjemnější posedět u piva a pohovořit s příteli za příjemného doprovodu cimbálky nebo jít na ples a vyloženě cíleně ovládnout parket s velkou kapelou,“ říká Tichý s tím, že jedním z cílů plesu je mj. spoluvytvářet v mnohém specifickou českou pivní kulturu, která usiluje o zapsání na světové dědictví UNESCO.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!



ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist