Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Právě probíhají Dny mžanského piva

10. říjen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1946 x

Jen pár kilometrů od Hradce Králové se probouzí k životu malá obec Mžany. Místní občan, velký patriot pan Miloš Lindr, tu zachránil zchátralou hospodu a vybudoval z ní multifunkční kulturně - sportovní zařízení s vlastním minipivovarem. Dnes je toto místo centrem obce, které nabízí vyžití ve volném čase, ale také kulturu, relaxaci, i nevšední zážitky.

Právě probíhají Dny mžanského pivaPrávě probíhají Dny mžanského piva

Pro zpříjemnění podzimních dnů připravil Pivovar LINDR Mžany netradiční týden plný gurmánských a sběratelských překvapení. Ve dnech 10. – 16. října 2016 tu budou probíhat Dny mžanského piva. Nejedná se o klasické komerční pivní slavnosti, ale o výjimečný výroční týden pro gurmány, milovníky výborného zlatavého moku, skvělého jídla, netradičních pivních specialit, ale také pro sběratele pivních suvenýrů a cestovatele, kteří rádi poznávají zajímavá místa Královéhradeckého kraje. Místa, jejichž historii poznamenala prusko-rakouská válka a bitva u Hradce Králové roku 1866.

Dnes už mezi vyznavači dobré kuchyně známý šéfkuchař Jan Skořepa připravil originální pivní menu. V nabídce budou hlavní chody i specialitky vařené a pečené na pivu a z pivovarských surovin. Mnozí už znají také mžanské domácí pečivo z mláta, nebo třeba skvělý dezert mlátovník.

Na čepu bude pivní speciál, který vařil sám majitel pivovaru. Jedná se o světlý ležák, který už nebude možné jindy ochutnat. K tomu patří také výroční etiketa, vydaná v limitované edici. To je ovšem zase pozvánka pro sběratele pivních suvenýrů, kterých jsou v Čechách stovky. Co se suvenýrů týče, zkrátka nepřijdou ani sběratelé pivních tácků, sklenic, či pivetek. A aby byl sběratelský úlovek dokonalý, bude možné během týdne získat také autogramy sládka a pana majitele.

No a pro vyznavače nevšedních zážitků jsou připraveny komentované prohlídky nejen po prostorech pivovaru, ale po celém multifunkčním objektu. Raritou, která v této souvislosti stojí za zmínku, je plně funkční zrenovovaná historická opona z 20. let 20. století, jejímž autorem byl uměleckoprůmyslový výtvarník a malíř divadelních opon Miloš Středa. Je zapsána v databázi českého amatérského divadla.

A aby kultury a zábavy bylo ještě více, přizval pivovar ke spolupráci známého královéhradeckého výtvarníka a muzikanta Lubomíra Lichého. Pan Lichý, člen České unie karikaturistů a Unie výtvarných umělců Hradec Králové, spoluzakladatel mezinárodní soutěže Humorest, karikaturista a ilustrátor, má na svém kontě několik cen v mezinárodních soutěžích kresleného humoru a ilustrace v cca 80 knihách, z toho 9 autorských. Pro návštěvníky Pivovaru LINDR Mžany si po čas Dnů mžanského piva připravil překvapení, které ocení také sběratelé. Náměty pivovaru, piva, jeho milovníků a úsměvných situací, najdou příchozí na originálních prostírkách.

Podrobnější informace naleznou zájemci na webových stránkách pivovaru a na facebookovém profilu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist