Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Právě probíhají Dny mžanského piva

10. říjen 2016  České nápoje   komentáře (0)  2349 x

Jen pár kilometrů od Hradce Králové se probouzí k životu malá obec Mžany. Místní občan, velký patriot pan Miloš Lindr, tu zachránil zchátralou hospodu a vybudoval z ní multifunkční kulturně - sportovní zařízení s vlastním minipivovarem. Dnes je toto místo centrem obce, které nabízí vyžití ve volném čase, ale také kulturu, relaxaci, i nevšední zážitky.

Právě probíhají Dny mžanského pivaPrávě probíhají Dny mžanského piva

Pro zpříjemnění podzimních dnů připravil Pivovar LINDR Mžany netradiční týden plný gurmánských a sběratelských překvapení. Ve dnech 10. – 16. října 2016 tu budou probíhat Dny mžanského piva. Nejedná se o klasické komerční pivní slavnosti, ale o výjimečný výroční týden pro gurmány, milovníky výborného zlatavého moku, skvělého jídla, netradičních pivních specialit, ale také pro sběratele pivních suvenýrů a cestovatele, kteří rádi poznávají zajímavá místa Královéhradeckého kraje. Místa, jejichž historii poznamenala prusko-rakouská válka a bitva u Hradce Králové roku 1866.

Dnes už mezi vyznavači dobré kuchyně známý šéfkuchař Jan Skořepa připravil originální pivní menu. V nabídce budou hlavní chody i specialitky vařené a pečené na pivu a z pivovarských surovin. Mnozí už znají také mžanské domácí pečivo z mláta, nebo třeba skvělý dezert mlátovník.

Na čepu bude pivní speciál, který vařil sám majitel pivovaru. Jedná se o světlý ležák, který už nebude možné jindy ochutnat. K tomu patří také výroční etiketa, vydaná v limitované edici. To je ovšem zase pozvánka pro sběratele pivních suvenýrů, kterých jsou v Čechách stovky. Co se suvenýrů týče, zkrátka nepřijdou ani sběratelé pivních tácků, sklenic, či pivetek. A aby byl sběratelský úlovek dokonalý, bude možné během týdne získat také autogramy sládka a pana majitele.

No a pro vyznavače nevšedních zážitků jsou připraveny komentované prohlídky nejen po prostorech pivovaru, ale po celém multifunkčním objektu. Raritou, která v této souvislosti stojí za zmínku, je plně funkční zrenovovaná historická opona z 20. let 20. století, jejímž autorem byl uměleckoprůmyslový výtvarník a malíř divadelních opon Miloš Středa. Je zapsána v databázi českého amatérského divadla.

A aby kultury a zábavy bylo ještě více, přizval pivovar ke spolupráci známého královéhradeckého výtvarníka a muzikanta Lubomíra Lichého. Pan Lichý, člen České unie karikaturistů a Unie výtvarných umělců Hradec Králové, spoluzakladatel mezinárodní soutěže Humorest, karikaturista a ilustrátor, má na svém kontě několik cen v mezinárodních soutěžích kresleného humoru a ilustrace v cca 80 knihách, z toho 9 autorských. Pro návštěvníky Pivovaru LINDR Mžany si po čas Dnů mžanského piva připravil překvapení, které ocení také sběratelé. Náměty pivovaru, piva, jeho milovníků a úsměvných situací, najdou příchozí na originálních prostírkách.

Podrobnější informace naleznou zájemci na webových stránkách pivovaru a na facebookovém profilu.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist