Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Prazdroj investuje do obnovy české společnosti 300 milionů

19. květen 2020  České nápoje   komentáře (0)  973 x

Česko postupně uvolňuje opatření přijatá v souvislosti s pandemií COVID-19. K návratu do běžného fungování je ale ještě daleko. Plzeňský Prazdroj proto investuje více než 300 milionů korun do obnovy a návratu k normálnímu životu. Vyzývá firmy, instituce i širokou veřejnost – pojďme společně pomoci tam, kde umíme a nastartujme Česko!

Prazdroj investuje do obnovy české společnosti 300 milionůPrazdroj investuje do obnovy české společnosti 300 milionů

Plzeňský Prazdroj směřuje svoji pomoc do čtyř klíčových oblastí – soustředí se na záchranu gastronomického podnikání, péči o spotřebitele i zaměstnance a plánuje investice do komunit v regionech. „Pomáháme v oblastech, ve kterých podnikáme a kterým rozumíme – hospodám a restauracím, pomůžeme i místním komunitám v regionech, kde máme pivovary. Nezapomínáme ani na naše zaměstnance, ačkoli nám kvůli krizi klesly obraty, rozhodli jsme se, že nebudeme propouštět ani snižovat našim lidem platy. I tím přispíváme k restartu společnosti,“ vysvětluje Grant Liversage, generální ředitel společnosti a pokračuje: „Naše ekonomika i celá společnost potřebují nové impulsy a podporu. Věděli jsme, kdy se zastavit a zůstat doma – ale víme také, že je potřeba zase uvést vše do pohybu.“

Plzeňský Prazdroj se stává jedním z hybatelů iniciativy Nastartujme Česko!, jejímž cílem je obnova české ekonomiky a návrat do běžného života celé společnosti. „K tomu, abychom situaci zvládli, potřebujeme, aby se přidali i ostatní. Chceme vyzvat velké i menší firmy, naše obchodní partnery i podnikatele, aby se zapojili a přispěli, jak můžou a dovedou. Pomoci ale může každý z nás už jen tím, že se bude nadále chovat zodpovědně a postupně se zapojí do normálního života. Společně se nám určitě povede Česko znovu nastartovat,“ dodává Grant Liversage.

Plzeňský Prazdroj aktivně pomáhá od samého počátku koronavirové krize. V době vrcholící epidemie poskytl zdravotníkům, hasičům a dalším pracovníkům v první linii potřebný materiál v podobě stanů, v nichž byla budována odběrná místa pro testování, dezinfekci nebo dodávky nealkoholických nápojů včetně nealko piva. V současnosti, kdy Česko postupně uvolňuje opatření přijatá v souvislosti s pandemií COVID-19, vnímá Prazdroj potřebu opětovného nastartování všech oblastí našeho života a systematicky se věnuje podpoře hospod a restaurací, zaměstnanců, českých spotřebitelů i lidí v regionech v nichž má pivovary.

Zákazníci

Lidé z Prazdroje jsou v nepřetržitém kontaktu s hospodskými a restauracemi a pomáhají při řešení jejich potřeb, ať už se jedná o zajištění potřebných dezinfekčních prostředků, dodávek PET lahví pro prodej přes ulici, nebo zajištěním poradenství při řešením jejich dostatečné peněžní hotovosti či při žádostech o čerpání některého z vládních programů. Prazdroj také hospodám pomohl odložením plateb za již odebrané pivo, dřívějším zaplacením dobropisů a bezplatnou výměnou sudů a tanků s pivem, které expirovalo. „V těchto dnech se soustředíme na pomoc hospodám a restauracím při zajištění provozu letních zahrádek i na přípravu otevření hospod po 25. květnu. Chystáme ale taky další aktivity, které by měly pomoci obnovit každodenní život v regionech,“ doplňuje Tomáš Mráz, obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje.

Spotřebitelé

Prazdroj po celou dobu krize zajišťoval plný servis pro obchody i hospody. Pro pivaře připravil na 25. května, kdy se restaurace a hospody otevírají pro běžný provoz, největší akci v historii. Pod názvem První pivo na nás pozvou prazdrojští všechny milovníky dobrého piva do jejich oblíbené hospody s tím, že první pivo, které si dají, platí Prazdroj. Jde o poděkování za odpovědné chování v době krize a zároveň výzvu k návratu do normálního života, do něhož patří i posezení s přáteli v oblíbené hospodě či restauraci.

Zaměstnanci

Za klíčové pro budoucnost považuje Prazdroj loajalitu a další rozvoj svých zaměstnanců. I přes tvrdé ekonomické dopady krize se firma rozhodla nepropouštět. Naopak, od dubna byly navýšeny platy všech zaměstnanců Prazdroje dle platné kolektivní smlouvy a taky byly plně vyplaceny čtvrtletní odměny.

Komunity

Plzeňský Prazdroj podpoří částkou přes 5 milionů korun veřejně prospěšné projekty zaměřené především na obnovení společenského a kulturního života v regionech, v nichž působí pivovary Plzeňského Prazdroje. Tato pomoc bude směřovat primárně na Plzeňsko, do středních Čech a na severní Moravu. Plzeňský Prazdroj také podpoří dobrovolné hasiče po celé České republice.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist