Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Prazdroj investuje do obnovy české společnosti 300 milionů

19. květen 2020  České nápoje   komentáře (0)  1281 x

Česko postupně uvolňuje opatření přijatá v souvislosti s pandemií COVID-19. K návratu do běžného fungování je ale ještě daleko. Plzeňský Prazdroj proto investuje více než 300 milionů korun do obnovy a návratu k normálnímu životu. Vyzývá firmy, instituce i širokou veřejnost – pojďme společně pomoci tam, kde umíme a nastartujme Česko!

Prazdroj investuje do obnovy české společnosti 300 milionůPrazdroj investuje do obnovy české společnosti 300 milionů

Plzeňský Prazdroj směřuje svoji pomoc do čtyř klíčových oblastí – soustředí se na záchranu gastronomického podnikání, péči o spotřebitele i zaměstnance a plánuje investice do komunit v regionech. „Pomáháme v oblastech, ve kterých podnikáme a kterým rozumíme – hospodám a restauracím, pomůžeme i místním komunitám v regionech, kde máme pivovary. Nezapomínáme ani na naše zaměstnance, ačkoli nám kvůli krizi klesly obraty, rozhodli jsme se, že nebudeme propouštět ani snižovat našim lidem platy. I tím přispíváme k restartu společnosti,“ vysvětluje Grant Liversage, generální ředitel společnosti a pokračuje: „Naše ekonomika i celá společnost potřebují nové impulsy a podporu. Věděli jsme, kdy se zastavit a zůstat doma – ale víme také, že je potřeba zase uvést vše do pohybu.“

Plzeňský Prazdroj se stává jedním z hybatelů iniciativy Nastartujme Česko!, jejímž cílem je obnova české ekonomiky a návrat do běžného života celé společnosti. „K tomu, abychom situaci zvládli, potřebujeme, aby se přidali i ostatní. Chceme vyzvat velké i menší firmy, naše obchodní partnery i podnikatele, aby se zapojili a přispěli, jak můžou a dovedou. Pomoci ale může každý z nás už jen tím, že se bude nadále chovat zodpovědně a postupně se zapojí do normálního života. Společně se nám určitě povede Česko znovu nastartovat,“ dodává Grant Liversage.

Plzeňský Prazdroj aktivně pomáhá od samého počátku koronavirové krize. V době vrcholící epidemie poskytl zdravotníkům, hasičům a dalším pracovníkům v první linii potřebný materiál v podobě stanů, v nichž byla budována odběrná místa pro testování, dezinfekci nebo dodávky nealkoholických nápojů včetně nealko piva. V současnosti, kdy Česko postupně uvolňuje opatření přijatá v souvislosti s pandemií COVID-19, vnímá Prazdroj potřebu opětovného nastartování všech oblastí našeho života a systematicky se věnuje podpoře hospod a restaurací, zaměstnanců, českých spotřebitelů i lidí v regionech v nichž má pivovary.

Zákazníci

Lidé z Prazdroje jsou v nepřetržitém kontaktu s hospodskými a restauracemi a pomáhají při řešení jejich potřeb, ať už se jedná o zajištění potřebných dezinfekčních prostředků, dodávek PET lahví pro prodej přes ulici, nebo zajištěním poradenství při řešením jejich dostatečné peněžní hotovosti či při žádostech o čerpání některého z vládních programů. Prazdroj také hospodám pomohl odložením plateb za již odebrané pivo, dřívějším zaplacením dobropisů a bezplatnou výměnou sudů a tanků s pivem, které expirovalo. „V těchto dnech se soustředíme na pomoc hospodám a restauracím při zajištění provozu letních zahrádek i na přípravu otevření hospod po 25. květnu. Chystáme ale taky další aktivity, které by měly pomoci obnovit každodenní život v regionech,“ doplňuje Tomáš Mráz, obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje.

Spotřebitelé

Prazdroj po celou dobu krize zajišťoval plný servis pro obchody i hospody. Pro pivaře připravil na 25. května, kdy se restaurace a hospody otevírají pro běžný provoz, největší akci v historii. Pod názvem První pivo na nás pozvou prazdrojští všechny milovníky dobrého piva do jejich oblíbené hospody s tím, že první pivo, které si dají, platí Prazdroj. Jde o poděkování za odpovědné chování v době krize a zároveň výzvu k návratu do normálního života, do něhož patří i posezení s přáteli v oblíbené hospodě či restauraci.

Zaměstnanci

Za klíčové pro budoucnost považuje Prazdroj loajalitu a další rozvoj svých zaměstnanců. I přes tvrdé ekonomické dopady krize se firma rozhodla nepropouštět. Naopak, od dubna byly navýšeny platy všech zaměstnanců Prazdroje dle platné kolektivní smlouvy a taky byly plně vyplaceny čtvrtletní odměny.

Komunity

Plzeňský Prazdroj podpoří částkou přes 5 milionů korun veřejně prospěšné projekty zaměřené především na obnovení společenského a kulturního života v regionech, v nichž působí pivovary Plzeňského Prazdroje. Tato pomoc bude směřovat primárně na Plzeňsko, do středních Čech a na severní Moravu. Plzeňský Prazdroj také podpoří dobrovolné hasiče po celé České republice.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist