Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Proud přechází na plechovky

30. červen 2023  České nápoje   komentáře (0)  577 x

Plzeňský experimentální pivovar Proud nově nabízí své portfolio v plechovkách namísto nevratných lahví o objemu 750 ml. Pivovar tak reaguje na trend mezi spotřebiteli, kteří dlouhodobě plechovky preferují díky nízké váze i rychlému vychlazení. Zároveň mají plechovky oproti jednorázovým lahvím menší dopad na životní prostředí.

Proud přechází na plechovkyProud přechází na plechovky

Plechovky jsou lehčí, tedy pohodlnější pro transport, jsou skladnější, odolnější proti rozbití a rychleji se vychladí. To jsou důvody, které v posledních letech přispěly k rostoucímu zájmu spotřebitelů o tento typ obalu,“ říká ředitel pivovaru Proud Michal Škoda. Obliba plechovek stoupá na celém trhu, jen mezi roky 2018–2020 vzrostly v tuzemsku prodeje piva v plechovkách o 30 %.

Další klíčovou předností hliníku jako materiálu je, že ho lze recyklovat opakovaně prakticky donekonečna a jeho kvalita je přitom vždycky stejná. Plechovka vyrobená z recyklátu tak pro pivo představuje stejnou ochranu jako ta z nového hliníku, jen má až o 80 % nižší uhlíkovou stopu.

Podle podílu recyklátu v obalu se na výrobu plechovky spotřebuje až o 95 % méně energie než u plechovky vytvořené z primárního materiálu. „Nyní jsou plechovky Proudu tvořeny zhruba z  60 % recyklátem a cílem je tento podíl do budoucna navyšovat,“ dodává Michal Škoda.

V roce 2022 pivovar Proud uvedl do provozu novou poloautomatickou stáčecí linku na plechovky s kapacitou až 450 litrů piva za hodinu. V současné době jsou v půllitrových plechovkách dostupná veškerá alkoholická piva ze stálé nabídky Proudu a také sezónní speciály. Kromě plechovek si Proud ponechává v nabídce i skleněné lahve o objemu 0,3 l, u kterých chce do budoucna řešit možnost přechodu na vratné lahve.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist