Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Raise Your Glass APA z Proudu

11. květen 2023  České nápoje   komentáře (0)  420 x

V plzeňském pivovaru Proud se 8. března obuli do růžových holínek a uvařili limitovanou edici piva Raise Your Glass APA. Stalo se tak v rámci 6. ročníku Pink Boots Collaboration Brew Day. Nyní je krásně chmelená APA podle receptury sládkové pivovaru Proud Lenky Strakové dostupná v e-shopu Proudu, ve vybraných pivotékách či ochutnávkových pivnicích.

Raise Your Glass APA z ProuduRaise Your Glass APA z Proudu

Pivovar Proud se do celosvětové akce Pink Boots Collaboration Brew Day, jejímž symbolem jsou růžové holínky, zapojil už potřetí.  Cílem je podpořit všechny ženy v pivovarství a příbuzných oborech. Pivní speciály se vaří  z exkluzivní chmelové směsi nazvané Pink Boots Hop Blend, jejíž složení se každým rokem mění, ale vždy pochází od partnera iniciativy, renomované americké společnosti Yakima Chief Hops. Část výtěžku z prodeje pak putuje skrze organizaci Pink Boots Society  na vzdělávací programy určené profesionálkám v oboru pivovarství.

Letošní chmelová směs byla opět voňavá s výrazným aroma citrusů, tropického ovoce i podílem dřevitých vůní a obsahem hořkých látek 12,5 %. Ve směsi se nacházely již známé chmelové odrůdy Loral a Ekuanot, doplněné jedním novošlechtěncem, který nese označení šlechtitelského programu HBC 586. Naše APA, tedy styl american pale ale, je studeně chmelené světlé svrchně kvašené pivo, které má stupňovitost 12 %, obsah alkoholu 5,3 % obj. a hořkost přibližně 55 MJH,“ upřesňuje sládková Proudu Lenka Straková.

Speciál Raise Your Glass APA se společně s dalšími pivy uvařenými tuzemskými pivovary v rámci Pink Boots Collaboration Brew Day 2023 úspěšně představil 24. dubna v Americkém centru v Praze 1. Ochutnávka se konala za podpory Zemědělská sekce Velvyslanectví USA v Praze.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist