Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Summer Affair z Budvaru

14. červenec 2023  České nápoje   komentáře (0)  668 x

Budějovický Budvar a minipivovar Clock spojily své síly a z jejich spolupráce vzešel v pořadí již třetí letní speciál. Tentokrát nese název Summer Affair a jedná se o vůbec první pivo ve stylu Juicy Pale Ale, které se kdy v Budějovickém Budvaru uvařilo.

Summer Affair z BudvaruSummer Affair z Budvaru

Opičí Ejl, Kraťas a nyní Summer Affair. To je trojice letních speciálů, které se za poslední tři léta uvařily v Budějovickém Budvaru díky jeho spolupráci s minipivovary. Tentokrát do Českých Budějovic zavítal sládek Jakub Sychra z potštějnského minipivovaru Clock. Z jeho pravidelných návštěv nakonec vzešel vůbec první Juicy Pale Ale, který se kdy v národním pivovaru uvařil.

„V předchozích letech se nám povedlo uvařit například American pale ale či Witbier. Letos jsme vycházeli z toho, co jsme okusili při naší návštěvě minipivovaru Clock, v němž mají s touto kategorií piv mnoho zkušeností. Sami jsme pak byli zvědaví, jak to bude fungovat ve velkém pivovaru. Ale nakonec se to povedlo skvěle. Veškerá spolupráce s lidmi z Clocku byla perfektní,“ naznačuje budvarský sládek a jeden z autorů všech tří letních speciálů Petr Košin.

Summer Affair je pivo, které se vyznačuje svou zakaleností, šťavnatostí, vůní po tropickém ovoci a lehkým nádechem chmelu. A protože s létem se obvykle pojí lehkost, obsahuje tento speciál jen 4,2 procenta alkoholu. Do teplých letních dnů je tedy jako dělaný.

„Chuť je výrazněji hořká a zároveň má v sobě výraznou složku studeného chmelení. To znamená, že jsou zde cítit citrusové a bylinné příchutě. Díky přidávání chmele za studena už na samotném začátku kvašení, se zde objevují navíc chutě, které mohou připomínat tropické ovoce, jako je například mango,“ přibližuje Peter Košin.

A jelikož se jedná o limitku, uvařilo se ho pouze 450 hektolitrů. Na vybraných místech tak budek dispozici jen do vyprodání zásob. Seznam prodejen, kde lze speciál aktuálně zakoupit, naleznete na webu spolecnezbudvaru.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist