Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Velkopopovický pivovar slaví 150 let

26. duben 2024  České nápoje   komentáře (0)  470 x

V pivovaru ve středočeských Velkých Popovicích se pivo vaří bez přerušení už 150 let. Oslavy výročí, jejichž součástí budou například speciální prohlídky pivovaru nebo pivní speciál Kozel Majstrštyk, vyvrcholí v areálu pivovaru 8. června na Dni Kozla.

Velkopopovický pivovar slaví 150 letVelkopopovický pivovar slaví 150 let

„Velkopopovický pivovar nechal postavit průmyslník František Ringhoffer II. v roce 1874 a první várku piva zde sládci uvařili v prosinci téhož roku. Od té doby tu pivo vaříme nepřetržitě už 150 let a Kozla si oblíbili milovníci piva nejen v Česku, ale i v mnoha zemích světa,“ říká Václav Šimek, manažer Velkopopovického pivovaru.

Oslavy budou probíhat od května a vyvrcholí 8. června na Dni Kozla. Návštěvníci se mohou těšit na výroční prohlídky pivovaru i koncerty známých kapel. Mezi hudebními hosty budou Tomáš Klus, Monkey Business, Wohnout, Brutus nebo YoYo Band.

Sládci pivovaru pak k 150. výročí uvařili limitovanou edici piva Kozel Majstrštyk, které bude k dostání nejen na Dni Kozla, ale už během května si ho mohou lidé vychutnat ve zhruba tisícovce hospod a restaurací v Česku v rámci Volby sládků. „Kozel Majstrštyk je polotmavé pivo, které krásně propojuje minulost se současností. První uvařená várka piva Kozel byl totiž černý ležák. Nejoblíbenější pivo v současnosti je pak světlý ležák Kozel 11,“ vysvětluje Václav Šimek.

Sládci uvařili spodně kvašený polotmavý ležák (25 EBC) o stupňovitosti 13 % a obsahu alkoholu 5,3 % obj. a hořkostí 35 IBU. „Díky plnému sladovému tělu, karamelovým tónům a jemné hořkosti nabízí Kozel Majstrštyk výjimečný chuťový zážitek. Těším se, že si s ním společně s našimi fanoušky připijeme na dalších 150 let pivovaru,“ dodává Milan Bittner, hlavní sládek velkopopovického pivovaru.

Výroční pivo bude dostupné také při degustaci na trase speciální prohlídky, kterou u příležitosti letošních oslav mohou turisté navštívit od května do konce turistické sezony. Kromě varny, ležáckých sklepů nebo symbolu pivovaru, živého kozla Oldy, uvidí i jedinečnou výstavu předstvující vývoj etiket piva Kozel.

Výročí 150 let od založení připomene i tematická publikace nebo kolekce oblečení a upomínkových předmětů. Vše bude v prodeji v Kozlím obchůdku přímo v pivovaru Velké Popovice.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist