Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Zlatá kráva + Budvar = Farmhouse Ale

18. duben 2024  České nápoje   komentáře (0)  329 x

Budějovický Budvar pokračuje v úzké spolupráci s českými minipivovary. Na svou první letošní misi se létající sládek národního pivovaru Aleš Dvořák vydal do nedalekého Nepomuku. Ve spolupráci s minipivovarem Zlatá kráva zde uvařil neobvyklé pivo Farmhouse Ale.

Zlatá kráva + Budvar = Farmhouse AleZlatá kráva + Budvar = Farmhouse Ale

Belgičtí a francouzští sedláci jej kdysi vařili, aby jim při letních žních na polích nevyschlo hrdlo. I proto se k jeho výrobě používají různé druhy obilí a vyznačuje se typickou obilnou chutí. Řeč je o pivu Farmhouse Ale, které létající sládek Budějovického Budvaru Aleš Dvořák letos uvařilve spolupráci se Žanetou Petružálkovou, sládkovou z nepomuckého minipivovaru Zlatá kráva.

„Farmhouse Ale je pivo, které kdysi sedláci vařili z toho, co měli zrovna k dispozici. My jsme při vaření použili žito, pšenici, ječmen, oves, a navíc jsme ještě přidali pohanku. Pro kvašení jsme zvolili belgické kvasinky, což pivu dodává další neobvyklou chuť,“ upřesnil Aleš Dvořák z Budvaru.

„Spolupráce s Budvarem a jeho létajícím sládkem Alešem Dvořákem byla pro nás výzvou, která se neodmítá. I pro mě osobně byl celý proces vaření limitky Farmhouse Ale velkým přínosem, a to již od samotného plánování receptu. Zajímavou zkušeností pro mě pak bylo použití pohanky, netradiční suroviny k vaření piva. Věřím, že toto speciální farmářské pivo udělá lidem radost a že mnoho z nich díky němu objeví kouzlo našeho farmářského pivovárku v Nepomuku,“ uvedla Žaneta Petružálková z minipivovaru Zlatá kráva.

Speciál Farmhouse Ale bude dostupný v prodejnách Globus. Ve vybraných podnicích v ČR jej naleznete také na čepu. Více informací najdete zde.

PIVNÍ STYL: FARMHOUSE ALE | IBU: 30 | EBC:10 | ALKOHOL: 5,5 % OBJ | CHMEL: POLARIS | AZACCA SLAD:OVES, ŽITO, PŠENICE, JEČMEN, POHANKA | KVASNICE: FARMHOUSE | SLÁDCI: ŽANETA PETRUŽÁLKOVÁ – MINIPIVOVAR ZLATÁ KRÁVA, ALEŠ DVOŘÁK – BUDĚJOVICKÝ BUDVAR

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist