Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Bio Matcha Tea podruhé Produktem roku

7. červen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1245 x

Mletý zelený čaj matcha, původem z Japonska, si získává čím dál větší oblibu. Tento unikátní čaj, který Kyosun s.r.o. dováží do ČR a distribuuje po celé Evropě, má velmi širokou paletu využití v nápojích i v potravinách. Kyosun s.r.o. se navíc povedlo zmodernizovat přípravu smaragdového čaje tak, že si ho zákazníci mohou vychutnat snadno a rychle úplně kdekoli.

Bio Matcha Tea podruhé Produktem rokuBio Matcha Tea podruhé Produktem roku

Pravý japonský matcha se rodí ze tmy - čajové plantáže se tři týdny před sklizní zakryjí plachtami, které propustí jen 10 % slunečních paprsků. Rostlina čajovníku tak začne produkovat obrovské množství chlorofylu a listy získají sytě zelenou barvu. Po sklizni se listy usuší a semelou na jemný prášek v žulových mlýnech, technologií starou více než 800 let. Tento tradiční postup je časově náročný (rozemlít zhruba 50 g matcha trvá hodinu), ale staletí prověřená metoda zajistí, že si čaj zachová všechny zdravotní benefity i specifickou chuť.

Mezi zdravotní přínosy matcha patří množství vitamínů, minerálů, antioxidantů a aminokyselin, obsahuje také proteiny a vlákninu. Díky vysokému obsahu L-theaninu, zlepšuje psychický stav, protože uvolňuje hormon štěstí, dopamin, zklidňuje mysl, odbourává psychický a fyzický stres. Přírodní forma kofeinu, tein, který se uvolňuje pozvolna 3-6 hodin, dodává energii, zvyšuje koncentraci a zbystřuje myšlení. Tuto energetickou vzpruhu neprovází žádné vedlejší účinky, charakteristické pro kofein v kávě, mezi něž patří nervozita nebo zrychlená srdeční frekvence. Přínosem chlorofylu je vyplavování toxinů z těla a ochrana před volnými radikály. Zásluhou katechinů EGCG matcha zrychluje metabolismus až o 40 %, zpomaluje stárnutí buněk a pomáhá regeneraci svalů po sportovním výkonu. Všechny tyto výhody dělají z matcha předmět vědeckého zájmu a zdravotních výzkumů, při nichž byl odhalen jeho přínos v léčbě diabetu, rakoviny, kardiovaskulárních nebo neurodegenerativních onemocnění.

Kyosun s.r.o. dováží do ČR letecky asi 15 tun práškového čaje ročně. Zhruba jednou za dva měsíce dorazí do skladu nová šarže, která je následně testovaná na plísně, pesticidy, těžké kovy a rtuť. Protože je čaj náchylný na vlhkost vzduchu a světlo, vyvinula společnost Kyosun s.r.o. speciální sáčky, které čaj před těmito vlivy ochrání a udrží čaj stále čerstvý. Navíc zákazníkům usnadní přípravu - sáček obsahuje jednu porci matcha a stačí ho jednoduše vysypat do uzavíratelné láhve nebo šejkru, zalít vodou a protřepat. Tradiční příprava čaje při japonské čajové ceremonii má meditativní účel, čemuž odpovídá i zdlouhavá příprava pomocí tradičního nádobí. Inovace v podávání matcha pomocí šejkru je vítanou moderní alternativou, protože umožňuje rychlou a snadnou přípravu úplně kdekoli. Díky velkému důrazu na kvalitu dováženého čaje a tomu, že Kyosun s.r.o. staví zákazníka na první místo, získal produkt Bio Matcha Tea Harmony už podruhé ocenění Produkt roku na serveru Heureka.cz.

Kyosun s.r.o. se neustále snaží představovat nové výrobky, které by zákazníkům zelený zázrak matcha přiblížily. Kromě vlastních šejkrů nabízí tato společnost i množství potravin s matcha, mezi které patří i Matcha čokoláda nebo Bio Matcha Tea Shake s banánem nebo meruňkou. Nyní přichází novinka, Bio Matcha Tea Premium, čaj ceremoniální kvality, který se hodí pro meditativní a tradiční přípravu nebo pro ty, kteří uvítají silnou dávku energie. Tento čistě přírodní energetický nápoj má velmi jemnou chuť a obsahuje extra vysoký podíl čajového kofeinu a L-theaninu. Navozuje tak pocit intenzivního soustředění a silný energetický náboj při nižší dávce matcha.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist