Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Je sypaný čaj kvalitnější než porcovaný?

8. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  1468 x

Milujete čaj? Možná ano, možná si jej dáváte pouze občas jako doplněk v rámci pitného režimu. Ať už je situace jakákoli, vyplatí se myslet na to, abyste do sebe dostávali skutečně něco kvalitního a tělu prospěšného. Právě proto byste měli vsadit na klasický sypaný čaj. Asi se vám zdá jeho příprava zdlouhavá a zbytečně opředená nějakými mýty, nicméně ve finále získáte mnohem lepší nápoj, který vaše tělo přijme lépe. Nebude totiž obsahovat žádné umělé látky, případně cokoli jiného, co by vám nesvědčilo. V čem tedy spočívají hlavní plusy sypaného čaje?

Je sypaný čaj kvalitnější než porcovaný?Je sypaný čaj kvalitnější než porcovaný?

Nepotřebuje velké reklamní kampaně

Vybírali jste někdy v supermarketu čaje? Jestliže je vaše odpověď kladná, pak jste se nejspíše setkali s porcovanými čaji. Těch je v regálech tolik, že se pod nimi doslova prohýbají! Pro výrobce se jedná o velký byznys, v němž je také neskutečně pestrá konkurence. Proto se samozřejmě výrobci snaží upozornit na své produkty prostřednictvím reklamních spotů a jiných marketingových nástrojů. Peníze vydané na kampaně pak chybí logicky při práci s čajem. Sypaný čaj nepotřebuje žádnou velkou reklamu na internetu, v televizi nebo někde jinde. Jeho výrobci si zakládají hlavně na designu obalu a kvalitě samotného čaje.

Jakost poznáte svými smysly

Už jste někdy zkoušeli přičichnout k jednotlivým pytlíkům, v nichž se zcela běžně prodává porcovaný čaj? Pokud ano, dáte jistě za pravdu tvrzení, že jste o jakosti konkrétního čaje nezjistili vůbec nic. Naopak u sypaných čajů není problém jen díky čichu a zraku objevit to, jestli je čaj opravdu na úrovni. Silné aroma bude nejspíše jasně hovořit pro jeho čerstvost a vzhledově poznáte, zdali nejsou součástí směsi také kousky stonků, případně není-li čaj hodně rozlámaný. To se samozřejmě u porcovaného stává běžně, jelikož do pytlíků je zapotřebí vše řádně rozdrtit.

Cena není nijak přemrštěná

Mnozí lidé hovoří o přemrštěné ceně za sypaný čaj. Ano, na první pohled by se mohlo zdát, že vydáte opravdu vyšší částku. Opak je ale pravdou. Jednak získáte větší množství čaje, ne žádný obal, a jednak si z jedné porce sypaného čaje můžete připravit i několik konviček. Jinými slovy, můžete jej nechat luhovat klidně i opakovaně. U porcovaného čaje se vám to nejspíše nestane. Druhý nálev už bude planý a u třetího se již nedá o čaji jako takovém vůbec bavit.

Na chvíli se zastavte v čase

Pití čaje bylo vždy v minulosti rituálem. Dnes tomu tak především ve vyspělých koutech světa není. Čaj tvoří pouze jakousi jednu součást nabídky. Ráno jím rychle zapijeme snídani a vyrazíme do zaměstnání. Tak by tomu být rozhodně nemělo! Na jeho přípravu i konzumaci byste měli mít dostatek prostoru i času. Pokud sháníte některý vysoce kvalitní sypaný čaj, můžete jej mít levnější díky slevovým kuponům z Alerabat.com.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist