Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Je sypaný čaj kvalitnější než porcovaný?

8. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  1992 x

Milujete čaj? Možná ano, možná si jej dáváte pouze občas jako doplněk v rámci pitného režimu. Ať už je situace jakákoli, vyplatí se myslet na to, abyste do sebe dostávali skutečně něco kvalitního a tělu prospěšného. Právě proto byste měli vsadit na klasický sypaný čaj. Asi se vám zdá jeho příprava zdlouhavá a zbytečně opředená nějakými mýty, nicméně ve finále získáte mnohem lepší nápoj, který vaše tělo přijme lépe. Nebude totiž obsahovat žádné umělé látky, případně cokoli jiného, co by vám nesvědčilo. V čem tedy spočívají hlavní plusy sypaného čaje?

Je sypaný čaj kvalitnější než porcovaný?Je sypaný čaj kvalitnější než porcovaný?

Nepotřebuje velké reklamní kampaně

Vybírali jste někdy v supermarketu čaje? Jestliže je vaše odpověď kladná, pak jste se nejspíše setkali s porcovanými čaji. Těch je v regálech tolik, že se pod nimi doslova prohýbají! Pro výrobce se jedná o velký byznys, v němž je také neskutečně pestrá konkurence. Proto se samozřejmě výrobci snaží upozornit na své produkty prostřednictvím reklamních spotů a jiných marketingových nástrojů. Peníze vydané na kampaně pak chybí logicky při práci s čajem. Sypaný čaj nepotřebuje žádnou velkou reklamu na internetu, v televizi nebo někde jinde. Jeho výrobci si zakládají hlavně na designu obalu a kvalitě samotného čaje.

Jakost poznáte svými smysly

Už jste někdy zkoušeli přičichnout k jednotlivým pytlíkům, v nichž se zcela běžně prodává porcovaný čaj? Pokud ano, dáte jistě za pravdu tvrzení, že jste o jakosti konkrétního čaje nezjistili vůbec nic. Naopak u sypaných čajů není problém jen díky čichu a zraku objevit to, jestli je čaj opravdu na úrovni. Silné aroma bude nejspíše jasně hovořit pro jeho čerstvost a vzhledově poznáte, zdali nejsou součástí směsi také kousky stonků, případně není-li čaj hodně rozlámaný. To se samozřejmě u porcovaného stává běžně, jelikož do pytlíků je zapotřebí vše řádně rozdrtit.

Cena není nijak přemrštěná

Mnozí lidé hovoří o přemrštěné ceně za sypaný čaj. Ano, na první pohled by se mohlo zdát, že vydáte opravdu vyšší částku. Opak je ale pravdou. Jednak získáte větší množství čaje, ne žádný obal, a jednak si z jedné porce sypaného čaje můžete připravit i několik konviček. Jinými slovy, můžete jej nechat luhovat klidně i opakovaně. U porcovaného čaje se vám to nejspíše nestane. Druhý nálev už bude planý a u třetího se již nedá o čaji jako takovém vůbec bavit.

Na chvíli se zastavte v čase

Pití čaje bylo vždy v minulosti rituálem. Dnes tomu tak především ve vyspělých koutech světa není. Čaj tvoří pouze jakousi jednu součást nabídky. Ráno jím rychle zapijeme snídani a vyrazíme do zaměstnání. Tak by tomu být rozhodně nemělo! Na jeho přípravu i konzumaci byste měli mít dostatek prostoru i času. Pokud sháníte některý vysoce kvalitní sypaný čaj, můžete jej mít levnější díky slevovým kuponům z Alerabat.com.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist