Kampaň Rize z krize pomůe čajovnám
15. únor 2021 České nápoje komentáře (0) 366 xPodpořit desítky čajoven po celé ČR tvrdě zasaených omezeními a restrikcemi si klade za cíl dnes sputěná kampaň nazvaná Rize z krize. Organizátoři chtějí vybídnout co největí mnoství lidí k podpoře čajoven v jejich okolí, například návtěvou výdejních okýnek, která ode dneka v rámci kampaně otevřelo více ne padesát čajoven po celém Česku.
Čajová kultura, která v České republice zakořenila po revoluci v roce 1989, tvoří specifický společensko-kulturní fenomén, a právě čajovny jsou její páteří. Hosty oslovují předevím nevedním prostředím a nabídkou čajů z celého světa, co je česká, jinde nevídaná specialita. S počtem více ne 200 čajoven se Čei řadí celosvětově na první pozici co se počtu čajoven na jednoho obyvatele týče.
Po roce trvání covidové krize se čajovny zmítají v existenčních potíích. Některé u nadobro zavřely, jinde se ale snaí bojovat jako řada dalích gastronomických podniků třeba otevřeným výdejním okýnkem nebo provozem jednoduchého e-shopu.
Čajová komunita proto nyní přichází s kampaní nazvanou Rize z krize, k ní se připojila více ne padesátka čajoven. Organizátoři chtějí skrze kampaň oslovit nejen tamgasty čajoven, ale i zájemce z řad iroké veřejnosti, aby čas od času uváili cestu k výdejnímu okýnku nejblií čajovny a podpořili ji zakoupením kelímku tureckého černého čaje Rize s sebou.
Čaj z regionu Rize jsme vybrali pro jeho snadnou přípravu, příznivou cenu, přístupný chuový profil a působivé euforizující účinky. Pro nepravidelné konzumenty čaje můe být zajímavou alternativou ke kávě, uvedl Jiří Boháč, jeden ze strůjců kampaně a vedoucí skupiny Czech Teatenders, která pod křídly České barmanské asociace sdruuje české teatendery.
Na webu iniciativy www.rizezkrize.cz návtěvníci najdou mapu zapojených čajoven, které mohou nákupem čaje podpořit. Zároveň chceme vechny vyzvat, aby kampaň pomáhali ířit na sociálních sítích pod hashtagem #rize_z_krize. Věříme, e se nakonec podaří udret jedinečnou kulturu českých čajoven při ivotě, dodal Jiří Boháč.
Jedním z podniků, které se ke kampani hlásí, je českobudějovická Čajírna & Kafírna. Dosavadní improvizovaný provoz zdejího výdejního okýnka nepokrývá ani náklady a majitelé čajovny ho tak dotují. Nae finanční rezerva se bohuel tenčí a pravděpodobně ji do měsíce vyčerpáme. Nevíme ani, jak to bude s dalí vlnou kompenzací. Pokud nedokáeme splnit podmínky, budeme muset propustit zaměstnance, nebo začít podnik dotovat z naich osobních rezerv a tím se vystavit soukromé finanční nouzi. Zakrátko nás tedy moná čeká rozhodování, zda zachraňovat podnik, nebo sebe, ilustrují současnou situaci českých čajoven majitelé Čajírny & Kafírny Martin Kindl a Jan Písečka.
Kampaň, její mylenka vznikla spontánně na internetovém fóru o čaji, startuje dnes a potrvá do konce března, tedy do období první čajové sklizně.
Zdroj: Tisková zpráva
[Nahoru ↑]
Hodnocení
4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!