Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Matcha Tea získala certifikát IFS

6. květen 2021  České nápoje   komentáře (0)  2082 x

Po více než roce a půl příprav se firmě Kyosun s.r.o. podařilo získat certifikaci IFS, která patří mezi nejnáročnější certifikace v potravinářském průmyslu. Jedná se o mezinárodní potvrzení toho, že firma dodržuje přesně předepsané výrobní procesy, vede bezvadnou evidenci příjmu a výdeje zboží, a současně potvrzuje, že Matcha Tea a Kyosun produkty jsou pravidelně testovány a firemní dodavatelé pečlivě prověřováni.

Matcha Tea získala certifikát IFSMatcha Tea získala certifikát IFS

Firma Kyosun s.r.o. je předním dodavatelem jemně mletého japonského čaje Matcha Tea do střední a východní Evropy. Od roku 2012 je firma expertem na pravý japonský matcha, který se musí pěstovat na čajových plantážích chráněných před sluncem, zpracovává se opatrným sušením párou, a výsledná dužina se mele v žulových mlýnech technologií starou více než 800 let. Certifikát IFS (International Featured Standards) je ověřením toho, že ve chvíli, kdy čaj opustí zemědělské plantáže, s ním je zacházeno přesně podle striktních mezinárodních regulí.

Matcha Tea mimo jiné představil českému spotřebiteli moderní pití tohoto tradičního čaje. V Japonsku se matcha nejčastěji pije při několikahodinovém čajovém rituálu s pomocí mnoha pomůcek. Matcha Tea získal od japonských čajových mistrů povolení používat šejkr, díky kterému je nápoj připravený už do pár sekund. Součástí inovací Matcha Tea jsou i jednotlivé dvougramové porce čaje, které stačí vysypat do šejkru, přidat studenou nebo horkou vodu do 70 °C, případně dochutit ovocnou šťávou a prošejkovat. Vedle revolučně rychlé přípravy uvádí značka na trh pravidelně nové produkty s příměsí čaje matcha, například ořechy v matcha čokoládě, ochucené shaky nebo nízkosacharidovou tyčinku s matcha.

Kromě nové certifikace IFS je firma Kyosun s.r.o. také držitelem certifikátu BIO, který získal Matcha Tea jako první matcha v České republice. Mezi další ocenění tohoto produktu patří certifikát od EKO-KOMu o zodpovědném nakládání s odpady, ale ověření kvality disponují i dodavatelé surovin pro Matcha Tea a Kyosun produkty, například certifikáty JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, nebo Kosheer.

Jedno z hlavních ověření kvality si firma vytvořila úplně sama – každou čerstvě dovezenou šarži jemně mletého japonského čaje nechává testovat v nezávislé laboratoři na přítomnost pesticidů, plísní, těžkých kovů, nebo bakterií e. coli. Výsledky těchto testů dává firma veřejně k dispozici na své webové stránky http://www.matchatea.cz/category/testy.

Transparentnost, prozákaznický servis a vysoká kvalita jsou hlavními hodnotami firmy Kyosun s.r.o. Certifikát IFS je tak dalším v řadě potvrzení vysoké kvality produktů Matcha Tea a Kyosun, a svědčí o tom, že firmě Kyosun s.r.o. záleží na vysokém standardu, který si mohou snadno ověřit jak velkoobchodní odběratelé, tak jednotliví zákazníci.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist