Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Mimořádná kontrola v Bubbleology: všechny produkty a ingredience jsou nezávadné a v pořádku

14. leden 2017  České nápoje   komentáře (0)  1666 x

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) oznámila v těchto dnech výsledky mimořádné kontroly nápojů a ingrediencí značky Bubbleology. Inspekce se zaměřila na obsah barviv a konjakové gumy, všechny kontroly proběhly bez zjištění jakýchkoli pochybení. Inspekce a laboratorní rozbor nenašly žádné škodlivé látky, nepovolené množství barviv či jakékoli jiné nedostatky.

Mimořádná kontrola v Bubbleology: všechny produkty a ingredience jsou nezávadné a v pořádkuMimořádná kontrola v Bubbleology: všechny produkty a ingredience jsou nezávadné a v pořádku

"Tyto výsledky jen potvrzují, že složení našich drinků zcela odpovídá všem legislativním normám daných zákonem, a v mnoha případech je dokonce pod stanovenými limity,“ říká ke zprávě SZPI Jaroslav Švadlenka, country manažer české značky Bubbleology. „Tvrzení, že by naše čaje mohly být zdravotně závadné, jsou tak zcela zavádějící,
doplnil.

Na základě molárního poměru monosacharidů v hydrolyzátů promytého pevného podílu Bubbletea a FTIR spekter je možno shrnout, že přítomnost konjakové gumy nebyla ve všech analyzovaných vzorcích potvrzena. Předložené vzorky vyhovují požadavkům nařízení Evropského parlamentu,“ stojí v oficiální zprávě SZPI. Kontroloři také uvedli, že nedošlo žádným způsobem ke klamání spotřebitele, na nápojích byly správně uvedeny veškeré informace a na vyžádání byly vždy předloženy produktové listy.

SZPI odebrala vzorky nápojů a ingrediencí 26. září roku 2016, tedy krátce poté, co pořad A DOST! internetové televize Stream zpochybnil složení čajů Bubbleology.  Laboratorní rozbor proběhl v akreditované laboratoři SZPI Praha (zde se kontrolovala obsažená barviva v nápojích) a také ve specializovaném pracovišti VŠCHT (kontrola konjakové gumy). Inspekce provedla analýzu několika nápojů a samotných ingrediencí - Standardní Borůvka, Standardní Jablko, zelený čaj, čaj Rooibos, praskající kuličky, sirupy a dalších.

V letošním roce má značka Bubbleology za cíl postupný přechod na přírodní barviva. „Chceme zákazníkům v průběhu roku nabídnout všechny varianty našich čajů bez azobarviv. V tuto chvíli stále ještě některé ingredience azobarviva obsahují, a protože Bubble tea je variabilní nápoj, jehož složení či výsledný obsah cukru si vybírá sám zákazník, snažíme se přehledně zveřejňovat složení jednotlivých surovin, produktových listů a výživových hodnot na webových stránkách i na našich čajových barech, kde s výběrem poradí proškolení prodejci. Komunikujeme také veškeré novinky fanouškům na sociálních sítí a přes média,“ vysvětluje Jaroslav Švadlenka.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist