Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Místo běžného zeleného čaje zkuste MatchaTea

28. březen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1818 x

Mnoho lidí pije zelený čaj kvůli jeho nesporným zdravotním přínosům. Není se skutečně čemu divit. Tento nápoj má výsostné postavení, pokud jde o množství antioxidantů, a je zkoumán pro své potenciální léčebné vlastnosti u mnohých zdravotních potíží (např. v boji proti rakovině).

Místo běžného zeleného čaje zkuste MatchaTeaMísto běžného zeleného čaje zkuste MatchaTea

Pokud ale chcete pro své zdraví udělat maximum, měli byste zvážit přechod z pití běžného zeleného čaje na pití japonského MatchaTea. Proč? Přinášíme vám několik důvodů.

Nepijete výluh, ale celé lístky

Jedná se také o zelený čaj, ale obsahuje celé rozemleté listy rostliny Camellia sinensis (čajovník) na velmi jemný prášek, není to tedy pouze výluh z máčených čajových lístků v horké nebo studené vodě.

„Takže když pijete MatchaTea, konzumujete celé listy zeleného čaje. Proto se pouze jediný šálek vyrovná zhruba deseti šálkům běžného zeleného čaje,“ říká odborník na Matcha Petr Patočka z MatchaTea.cz.

Větší obsah zdravotně prospěšných látek

Zakrytím keřů čajovníku během určité části vegetačního období se docílí tenčích a chutnějších lístků s vyšším obsahem chlorofylu. Čajové listy jsou tak sytě zelené, bohatší na katechiny a aminokyseliny.

Zachovávají si rovněž více nutričních benefitů, protože jsou méně zpracované než listy běžného zeleného čaje. V každé porci je kolem 30 % vlákniny. Při výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se barviva, přísady, ani konzervační látky. MatchaTea tak obsahuje více antioxidantů než běžný zelený čaj a je tak zdravější než jiné typy čaje. Obsahuje velké množství proteinů, čajového kofeinu, vitamíny A – karoten, E a C. Dále minerály jako je železo, vápník, draslík a zinek. Mimo jiné posiluje imunitní systém, snižuje krevní tlak a koncentraci „zlého“ LDL-cholesterolu v krvi. Dvě porce čaje Matcha denně zajistí dostatečný přísun antioxidantů, které tělo potřebuje. Matcha má výrazné detoxikační účinky vyplývající právě z množství chlorofylu, který eliminuje těžké kovy a chemické sloučeniny v těle. Pomáhá uklidnit mysl, zvyšuje soustředění, zlepšuje paměť i náladu. To vše díky tomu, že je bohatý na ojedinělou aminokyselinu L-theanin.

Potvrzeno studiemi

Po celém světě byla vypracována spousta studií zeleného čaje a v nedávné době i čaje Matcha. Došly k tomu, že čaj Matcha je skutečným čajovým unikátem. Studie z roku 2003, provedená profesorem Davidem Weissem na University of Colorado, byla zaměřena konkrétně MatchaTea a zjistilo se, že MatchaTea má 137krát vyšší množství EGCG (epigallokatechin gallát) než běžně prodávané zelené čaje v supermarketech. „EGCG je účinným antioxidantem v zeleném čaji, které bývá spojován s příznivými efekty např. pomoci při hubnutí nebo jako pomocník při prevenci rakoviny,“ upozorňuje na zdravotní přínosy Patočka z MatchaTea.cz.

Boji proti cholesterolu i pomocník při spalování tuků

Je ideální i pro diabetiky, protože podporuje snížení hladiny cukru v krvi a podporuje schopnost těla spalovat tuky až čtyřikrát rychleji než za normálního stavu. Samotný čaj neobsahuje žádný cukr. Studie z roku 2009, provedená na University of Toyama v Japonsku, použila MatchaTea k léčbě krys s diabetem 2. typu a bylo u nich zaznamenáno snížení hladiny cukru, cholesterolu a „špatných“ tuků v krvi. Matcha Tea také chránil krysy před poškozením jater a ledvin.

Matcha v překladu znamená práškový resp. „mletý“ čaj

Jedním z důvodů, proč MatchaTea není u nás tak moc známý, je, že nebýval určen pro běžnou spotřebu. Původně byl pěstován zenovými mnichy a poté byl převzat pro použití v tradičním japonském čajovém obřadu zvaném „chado“, neboli „cesta čaje“. Jedná se o stoprocentní zelený čaj z Japonska – původ je důležitý i z hlediska kvality. Po ručním sběru přichází tradiční a dlouhá cesta přeměny lístků na jemný prášek. Přesto se Matcha neřadí mezi klasické rozpustné (instantní) čaje.

MatchaTea jako smaragd i sladší chuť

MatchaTea má sladší a výraznější chuť oproti běžným zeleným čajům. Barva je smaragdově zelená. Obsahuje také komplexní soubor přetrvávajících chutí, které mohou být velmi rozmanité.

Až 6 hodin na nohou

Pamatujte na to, že i když je MatchaTea mimořádně vhodný pro zdraví, obsahuje čajový kofein. Uvádí se, že denní příjem MatchaTea u dospělého člověka by neměl být vyšší než 6 šálků.

Příprava: pozor, protřepat, nemíchat

Vychutnat si MatchaTea můžete dnes i vy, kdykoli a kdekoli budete chtít, příprava nemusí být vůbec složitá. Stačí k tomu dvougramový sáček a šejkr.

Matcha Tea se dá připravit i za studena, jako míchaný nápoj, Matcha Latte nebo se dá přidat i jako ingredience do různých receptů. Rady a tipy na přípravu Matcha Tea najdete na webu www.matchatea.cz, stejně jako informace o různých jakostních třídách MatchaTea a další zajímavosti.

Zdroj: Tiskové sdělení

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist