Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Teekanne: černé a zelené čaje

14. únor 2020  České nápoje   komentáře (0)  1637 x

Šálek černého nebo zeleného čaje je pro některé z nás natolik běžnou rutinou, že mu již ani nepřikládáme větší význam. Při své nenápadné povaze přitom čaj dokáže s naším zdravím divy, za které bychom mu neměli přestávat být vděční. Jde přece o čistě přírodní nápoj – neobsahuje žádné tuky, kalorie nebo uhličitany, zato v sobě skrývá stovky blahodárných látek. Jestlipak víte, čím přesně při své čajové pauze tělu prospíváte?

Teekanne: černé a zelené čajeTeekanne: černé a zelené čaje

Zalili jste si svůj oblíbený čaj a brzy po prvních doušcích se cítíte zase sami sebou? Ne náhodou se po čaji cítíme vždy tak svěží. Díky efektivnímu kofeinu, dříve nazývanému thein, umí čaj povzbudit mysl na několik dlouhých hodin dopředu, tedy na podstatně delší dobu než káva a její kofein s rychlým nástupem a stejně rychlým odezněním. Na rozdíl od kávy navíc čaj tělo nedehydratuje, právě naopak! Obzvlášť černý čaj umí tělo zavodnit i při trávicích potížích a zvracení, což ví nejspíš každý, kdo kdy po černém čaji pro uklidnění žaludku sáhl.

Kromě okamžitých účinků, které znatelně pociťujeme nedlouho po prvních doušcích, na nás čaj pozitivně působí i „skrytě“, a to především, pokud se jeho popíjení oddáváme pravidelně. Tělu totiž čajem dodáváme téměř zázračné antioxidanty, které z organismu odstraňují nebezpečné volné radikály, zbavují nás toxinů a odvádějí z těla těžké kovy. Každodenním hrnkem kvalitního čaje také chráníme své buňky před předčasným stárnutím a také podporujeme prevenci vzniku rakoviny.

Ačkoli se v souvislosti s antioxidanty nejčastěji hovoří o zeleném čaji, ani příznivci jeho černého protějšku nejsou o tyto věhlasné látky ochuzeni. Černý čaj je pověstný také tím, že pomáhá v boji s vysokým cholesterolem a má výborný vliv na cévy, tudíž jde o dobrou prevenci mozkové příhody nebo infarktu. Díky jemnějšímu zelenému čaji tělo lépe spaluje tuky a díky tenké vrstvě fluoru, který zanechává na zubech, zamezuje vzniku zubního kazu. Méně známý je fakt, že zelený čaj brání řídnutí kostí, což je důležité především pro dámy nad 50 let, kterým osteoporóza a následné zlomeniny hrozí nejvíce.

Připravit si denně černý i zelený čaj se po zdravotní stránce opravdu vyplatí. Díky TEEKANNE si navíc můžete pokaždé vybrat kvalitní a chuťově bohatý čaj z široké nabídky zelených i černých čajů nejrůznějších druhů a příchutí, a svůj ozdravný čajový rituál si tak pokaždé užít naplno.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist