Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Aperol a káva v Costa Coffee

2. srpen 2022  České nápoje   komentáře (0)  111 x

S čím se spojuje léto? Se sluncem a teplem, koupáním, venkovním posezením a drinkem. Ten může mít mnoho podob. V jedné ruce tak můžete držet vychlazený Aperol a v druhé zase ledovou kávu. Zajděte v létě do Costy a osvěžte se ve velkém stylu.

Letní úlet

Není letní úlet, jako letní úlet. V tomto případě se nebavíme o vzplanutí vášní ani o filmu či knize. Řeč je o kávovém drinku Espresso orange od baristů Costa Coffee. Ruku na srdce, spojit kávu a pomerančový džus je úlet. A protože je tento drink ledově vychlazený, kdy jindy ho pít než v létě. Tak asi přišel tento nápoj ke svému jménu. Káva a pomerančový džus jdou překvapivě k sobě a výsledek je více než dobrý. Tyhle dvě chutě se rozhodně nebijí. Základem je dvojité espresso, vychlazené přes kostky ledu a kvalitní 100% pomerančový džus. Přes kostky ledu se do sklenice nalije džus, který poté barista zalije vychlazeným espressem. Vrstvy by se neměly úplně promíchat a při troše fantazie uvidíte i západ slunce. Kdo si objedná jeden „letní úlet“?

Aperol v kavárně? Proč ne!

Využijte mnoha zahrádek kaváren Costa Coffee a kromě nebo včetně kávy si vychutnejte i oblíbený alkoholický drink. V nabídce je novinkou, ale řadě z vás se představovat nemusí. Řeč je o Aperolu Spritz nebo Campari Soda. Baristé je naservírují přesně tak, jak je máte rádi. Na ledu a s pomerančem, ve skle v kavárně nebo v kelímku s sebou. Stačí si jen sednout a pomalu upíjet brčkem a relaxovat. Léto volá.

Svěží ovocná chuť s bublinkami

Aperol Spritz je osvěžující alkoholický nápoj, který si získal oblibu po celém světě. Ačkoli název Spritz (v překladu střik) zní německy, jeho kolébka je v Itálii a chuť příjemně hořkosladká. Koktejl je namíchaný z italského likéru Aperol, který vyniká svou oranžovou barvou a citrusovo-bylinnou chutí, šumivého vína Prosecca a sodovky. Správný poměr je tři díly Prosecca, dva díly Aperolu a jeden díl sody.

Campari Soda je dalším z oblíbených letních míchaných drinků. Vychází ze spojení legendárního italského likéru Campari a sodovky v poměru 40 : 60. Campari Soda má oproti Aperolu trochu více hořkosti, chutná však stejně svěže.

Obsah alkoholu v obou koktejlech je poměrně nízký, a tak si je můžete bez obav dopřát, i když den ještě nekončí.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist