Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Aperol a káva v Costa Coffee

2. srpen 2022  České nápoje   komentáře (0)  531 x

S čím se spojuje léto? Se sluncem a teplem, koupáním, venkovním posezením a drinkem. Ten může mít mnoho podob. V jedné ruce tak můžete držet vychlazený Aperol a v druhé zase ledovou kávu. Zajděte v létě do Costy a osvěžte se ve velkém stylu.

Letní úlet

Není letní úlet, jako letní úlet. V tomto případě se nebavíme o vzplanutí vášní ani o filmu či knize. Řeč je o kávovém drinku Espresso orange od baristů Costa Coffee. Ruku na srdce, spojit kávu a pomerančový džus je úlet. A protože je tento drink ledově vychlazený, kdy jindy ho pít než v létě. Tak asi přišel tento nápoj ke svému jménu. Káva a pomerančový džus jdou překvapivě k sobě a výsledek je více než dobrý. Tyhle dvě chutě se rozhodně nebijí. Základem je dvojité espresso, vychlazené přes kostky ledu a kvalitní 100% pomerančový džus. Přes kostky ledu se do sklenice nalije džus, který poté barista zalije vychlazeným espressem. Vrstvy by se neměly úplně promíchat a při troše fantazie uvidíte i západ slunce. Kdo si objedná jeden „letní úlet“?

Aperol v kavárně? Proč ne!

Využijte mnoha zahrádek kaváren Costa Coffee a kromě nebo včetně kávy si vychutnejte i oblíbený alkoholický drink. V nabídce je novinkou, ale řadě z vás se představovat nemusí. Řeč je o Aperolu Spritz nebo Campari Soda. Baristé je naservírují přesně tak, jak je máte rádi. Na ledu a s pomerančem, ve skle v kavárně nebo v kelímku s sebou. Stačí si jen sednout a pomalu upíjet brčkem a relaxovat. Léto volá.

Svěží ovocná chuť s bublinkami

Aperol Spritz je osvěžující alkoholický nápoj, který si získal oblibu po celém světě. Ačkoli název Spritz (v překladu střik) zní německy, jeho kolébka je v Itálii a chuť příjemně hořkosladká. Koktejl je namíchaný z italského likéru Aperol, který vyniká svou oranžovou barvou a citrusovo-bylinnou chutí, šumivého vína Prosecca a sodovky. Správný poměr je tři díly Prosecca, dva díly Aperolu a jeden díl sody.

Campari Soda je dalším z oblíbených letních míchaných drinků. Vychází ze spojení legendárního italského likéru Campari a sodovky v poměru 40 : 60. Campari Soda má oproti Aperolu trochu více hořkosti, chutná však stejně svěže.

Obsah alkoholu v obou koktejlech je poměrně nízký, a tak si je můžete bez obav dopřát, i když den ještě nekončí.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist