Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Bude espresso světovým dědictví Unesco?

12. březen 2021  České nápoje   komentáře (0)  1838 x

Vídeňská kavárenská kultura byla přidána na seznam UNESCO v roce 2011 a od té doby je nehmotným světovým kulturním dědictvím. Espresso by ji již brzy mohlo následovat. Ve společnosti Segafredo Zanetti samozřejmě víme, že káva není jen káva. Existuje široká škála jejích odrůd, ze kterých si připravíte různou kávu či kávové speciality. Každá kávová kultura má svoji vlajkovou loď. V italské kávové kultuře je to espresso, vídeňská tradice ctí nápoj moka. Oba mají jedno společné – tvoří základ pro řadu dalších specialit, jako je caffe macchiato nebo melanž (kávový nápoj původem z Vídně).

Bude espresso světovým dědictví Unesco?Bude espresso světovým dědictví Unesco?

Vídeňská kavárenská kultura je světovým kulturním dědictvím od roku 2011

Od listopadu 2011 je vídeňská kavárenská kultura nehmotným světovým kulturním dědictvím UNESCO. A čím je tak výjimečná? Je to díky atmosféře, která vás zde pohltí. Jedná se o místo, „kde vnímáte čas a prostor, ale na účtu najdete pouze jedinou kávu,“ tak ji definuje Výbor UNESCO Rakousko.

Více o vídeňské kavárenské kultuře a jejích specialitách si můžete přečíst na blogu fabia Blog Archive – Fabia Kaffee. Jsou zde i tipy, jak si kávové nápoje můžete sami připravit.

Další pokus o italský národní nápoj

Už v roce 2019 se předpokládalo, že se italské espresso dostane na seznam UNESCO. Poté, co se umění výroby pizzy stalo v roce 2017 světovým dědictvím, bylo espresso dalším logickým kandidátem. Proč se tak nestalo, zůstává otevřené, ale je to pravděpodobně také kvůli tomu, že se priority v minulém roce posunuly. Nyní však sdružení FIPE, které sdružuje majitele kaváren v Itálii, společně s italskými pražiči kávy a výrobci kávovarů vyzvalo nového ministra zemědělství Stefana Patuanelliho, aby aktivně podpořil nominaci espressa na zařazení do seznamu UNESCO. Protože espresso není jen „nepostradatelným nápojem pro dobrý začátek dne, ale také skutečným společenským rituálem“, shodují se příznivci nominace. Dokonce byly vytvořeny pro tuto příležitost i webové stránky, kde mohou fanoušci podepsat petici, podrobnosti na www.ritodelcaffe.it.

Jedna věc je však už nyní  jasná, ať už se stane espresso světovým dědictvím nebo ne, pro naše baristy Segafredo Zanetti bude vždy espresso rozhodně „Numero Uno“. Mimochodem, víte, jak espresso správně připravit? Více na  Jak doma připravit espresso – Segafredo Zanetti CR.

Zdroj: Segafredo.cz

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist