Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Costa Coffee je již 10 let v ČR

23. říjen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1173 x

Na chvíli se zastavte a dopřejte si šálek voňavé kvalitní kávy. Víte, že před deseti lety jste si prvně vychutnali kávu z Costa Coffee v Česku? Tento oblíbený kávový řetězec slaví kulatiny! Během 10 let se otevřelo 48 kamenných kaváren po celé republice a díky 53 samoobslužným kávomatům Costa Express máte kávu dostupnou i na cestách.

Costa Coffee je již 10 let v ČRCosta Coffee je již 10 let v ČR

Ti, kteří dali „Costě“ jméno a kávovou směs Mocha Italia byli bratři Bruno a Sergio Costa. Stejně jako v roce 1971 v Londýně, tak i dnes si zákazníci nejraději objednávají kávu z pomalu pražených kávových zrn arabiky a robusty. Každý šálek v Costa Coffee je připravený z čerstvě umletých kávových zrn směsi Mocha Italia. Vyvážený poměr arabiky a robusty ve směsi dodává kávě plnou chuť, aroma a aciditu. Pomalé pražení „po italsku“ na stupeň medium roast, které se stále drží tradičního postupu zakladatelů řetězce Costa Coffee bratří Costových, uvolní ze zrn jen to nejlepší. Baristé pak kávu připravují ručně a srdcem pro každého zákazníka zvlášť.

Zapište si do diáře: říjen plný oslav!

Den „D“ kdy se otevřela úplně první kavárna Costa Coffee připadá na 5. listopadu. Slavit to pouze jeden den by bylo málo. Proto po celý říjen budou ve všech kavárnách probíhat různé akce, které vyvrcholí v listopadu. Costa Coffee oslavuje a pro své zákazníky si připravila spoustu novinek a důvodů k návštěvě, stačí sledovat FB @CostaCoffeeCZ a dozvíte se více, co se plánuje ve vaší oblíbené kavárně.  Už teď ale můžeme prozradit, že budou připravené různé ochutnávky, limitované edice porcelánových hrnečků, akční ceny káv, velká soutěž o výlet do Londýna pro dva s návštěvou pražírny Costa Coffee a jiné.

Zajímavosti o kávě

  • V Costa Coffee ČR se za rok spotřebuje 139 620 kg kávové směsi Mocha Italia.
  • Měsíčně navštíví kavárny Costa Coffee ČR přes půl milionu zákazníků.
  • Na celém světě se vypije měsíčně 22 500 000 šálků kávy.
  • Nejoblíbenější kávou je Caffé latte – jemné a bohaté espresso s horkým napěněným mlékem.
  • Dáváte přednost kávě v kavárně nebo s sebou? V průměru si kávu s sebou odnese asi 30 % lidí.
  • Téměř 800 000 l, tolik mléka se spotřebuje v Costa Coffee ČR za jeden rok pro přípravu kávových nápojů (čerstvé kravské mléko, sójové a bezlaktózové).
  • 1 %, pouze tento zlomek světové produkce kávových zrn splňuje vysoké nároky Costa Coffee na přípravu směsi Mocha Italia.

Přijďte s Costa Coffee oslavit její narozeniny kvalitní kávou v jedné z poboček v Praze, ale i v Brně, Plzni, Liberci, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem či Teplicích. Více na www.costa-coffee.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist