Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Honduraská káva vypráví příběh dodavatelského řetězce

19. březen 2021  České nápoje   komentáře (0)  2185 x

Společnost Segafredo Zanetti představuje SEGAFREDO STORIA, nový produkt, který využívá technologii „blockchainu“ k vyprávění celého kávového příběhu od pěstování až po samotný šálek kávy.

Honduraská káva vypráví příběh dodavatelského řetězceHonduraská káva vypráví příběh dodavatelského řetězce

100% transparentnost a sledovatelnost

Segafredo STORIA je zcela nový produkt, který spotřebitele provede celým svým příběhem, od pěstování, pražení, zpracování atd. Pomocí QR kódu na balení se může zákazník ponořit do světa Segafredo STORIA, dozvědět se vše o produktu a jeho historii, přesném původu, odrůdě, době výsadby a sklizně, přepravy, pražení a balení. Zjistíte i jaké sociální projekty probíhají v zemi původu, a které iniciativy v oblasti udržitelnosti se konají v terénu.

Přehled o všech oblastech je získán díky platformě „Farmer Connect“, podporované IBM Blockchain, která je k dispozici také prostřednictvím QR kódu na obalu. Vychutnat si šálek kávy Segafredo STORIA neznamená tedy jen výběr produktu nejlepší kvality, ale je také otázkou, kdo konktrétně se podílel na procesu výroby a za jakých podmínek. Segafredo STORIA seznamuje zákazníky s celým svým příběhem, historií, konkrétními osobami, zkrátka propojí všechny účastníky od farmářů až po konzumenty kávy.

Segafredo STORIA s příběhem

Společnost Segafredo Zanetti se rozhodla pro kompletní transparentnost pomocí technologie „blockchain“. Jedná se o nejbezpečnější certifikovaný způsob, jak zajistit úplnou sledovatelnost v celém dodavatelském řetězci, kde každý účastník procesu zadá své informace do veřejného rejstříku. Výsledkem je celkový obraz, který propojí částečná data, která jsou distribuována a celosvětově šifrována, a jsou tak zabezpečena před zneužitím. Podrobnosti jsou ale k dispozici všem a mohou být sdíleny bezpečným způsobem.

„Můžete si představit, že blockchainová technologie je jako „balení kufru“. Každý účastník dodavatelského řetězce si zabalí svou část. Další vidí, co je již v kufru, ale nemůže nic odstranit ani změnit, pouze přidat svoji část, svůj příspěvek, a pak to předat dál. Nakonec jsou shromážděny všechny podrobnosti a výrobek je 100% sledovatelný a transparentní
pro všechny,“
vysvětluje Petra Knapová, Marketing Manager CZ&SK ze Segafredo Zanetti CR.

Rodinná společnost Segafredo Zanetti se zavázala díky STORIA k transparentnosti, udržitelnosti a dodržování spravedlivých pracovních podmínek. Obal kávy STORIA zdobí fotografie lidí, kteří se skutečně podílejí na její tvorbě – od Hondurasu, oblasti, ze které káva pochází, po Finsko, kde je káva pražena ve vlastní pražírně společnosti.

Segafredo STORIA: jednodruhová káva, s certifikací Bio- a RFA

Segafredo STORIA je prémiová káva, která se skládá ze 100% zrn Arabica. Ta se sklízejí v nadmořské výšce 1400 až 1600 metrů. Směs obsahuje odrůdy jako Catuai, Typica
a Lempira, které se obvykle praží ve stylu italského způsobu pražení. Pokud jde o chuť, znalci se mohou těšit na kávu s ovocnými tóny a příjemnou kyselostí.

Segafredo STORIA spolupracuje s 51 pěstiteli kávy, pocházejících z honduraských oblastí Lempira a Intibuca. Segafredo v Hondurasu již několik let podporuje mnoho místních iniciativ, které zajišťují větší udržitelnost a kvalitu v terénu, spravedlivé odměňování, vyšší úroveň vzdělání a lepší kvalitu života farmářů.

Segafredo STORIA je k dispozici v těchto baleních:

  • 1000 g zrnková káva
  • 500 g zrnková káva
  • 250 g mletá káva

Zdroj: Segafredo.cz

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist