Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Jacobs Barista Espresso Italiano

29. září 2022  České nápoje   komentáře (0)  550 x

V Itálii je pití kávy doslova rituál. Caffè, caffè lungo, caffè macchiato, ristretto, cappuccino, caffelatte, caffè freddo… Mnoho názvů, ale základ je stejný. Caffé, malá káva, které my v Čechách říkáme espresso. Je to šálek do poloviny naplněný černým voňavým nápojem s pěnou, a čím je tato „crema“ hustší, tím lépe.

Espresso je pro italskou kávovou kulturu typické a Italové si jej vychutnávají i několikrát za den. První šálek kávy ráno, další dopoledne, káva je nezbytná tečka za vydatným obědem, další záminkou pro pracovní přestávku s kolegy a nesmí chybět ani během odpolední siesty ani po večeři. Každý Ital má svůj oblíbený bar, anebo spíš bary – v okolí domova, u práce a míst kam často chodí. V Itálii existují dva styly pití kávy. První je pro ně typický a jsou jím známí po celém světě – je to jejich rychlé espresso, které popíjejí v průběhu dne na stojáka nebo jen opření o bar. Rychle vypít a pokračovat dál za povinnostmi. Druhý je delší společenské setkání při posezení v krásné kavárně s přáteli nebo alespoň denním tiskem. Kávu si samozřejmě dávají také doma, kde si ji obvykle připravují v moka konvičkách.

Tajemství skvělé italské kávy tkví v kvalitní kávě. Pokud si ji chcete vychutnat, aniž byste museli odcestovat do Itálie, vyzkoušejte zrnkovou kávu Jacobs Barista Espresso Italiano. Jacobs se nechal inspirovat uměním italských mistrů baristů a namíchal směs jemných druhů kávy z těch nejlepších pěstitelských oblastí na světě, která je pečlivě a šetrně upražena při nižší teplotě. Můžete si z ní připravit oblíbené espresso, ristretto nebo cappuccino silné, přesto jemné chuti, typické pro italskou kávu. (1000g balení stojí 519,90 Kč).

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist