Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Jacobs slaví Mezinárodní den kapučína

8. listopad 2022  České nápoje   komentáře (0)  552 x

Blíží se svátek jednoho z nejoblíbenějších kávových nápojů – 8. listopadu slavíme Mezinárodní den cappuccina. Víte, jak a kdy vzniklo? Je to doslova na román. Historický, válečný a určitě dobrodružný. Nepřijdou vám náhodou názvy kapučíno a kapucín podobné?

Podle legendy inspiroval jeho vznik italský kapucín Marek z Aviana. Po bitvě u Vídně v roce 1683 našli císařští vojáci stovky pytlů kávy s mnoha dalšími poklady, které po sobě zanechala poražená osmanská armáda. Káva byla v té době v Evropě zcela neznámá a její hořkost vojákům nechutnala, proto jim prý kapucín Marek doporučil, aby si ji zjemnili trochou mléka. Lahodný nápoj měl podobnou barvu jako mnichův plášť, proto byl na počest objevitele nazván kapuziner a rychle se rozšířil po Vídni i zbytku Svaté říše římské. Cappuccino bylo do 90. let minulého století známo jen v Evropě a některých kosmopolitních centrech Severní Ameriky. S postupující globalizací si začal tento typ nápoje získávat oblibu i v dalších částech světa.

Hned máme důvod oslavit tento podzimní den právě hrnečkem lahodného kapučína. U snídaně, nebo četby třeba historického románu. A protože ke knize se chceme vrátit co nejrychleji, je ideální varianta s instantní kávou. Co třeba vyzkoušet letošní novinku Jacobs Velvet Gold Crema? Je vyráběna ze světleji pražených zrn a nabízí velice jemnou, vyváženou chuť a bohatou pěnu. Chutná výborně právě také s napěněným mlékem. Prostě ideální káva pro chvíle relaxu a pohody. (Doporučená maloobchodní cena 180g balení je 139,90 Kč)

Ještě jeden kapučínový tip zejména pro čtenářky romantické literatury, které se nemohou odtrhnout od žhavého příběhu.
S Jacobs Cappuccinem opravdu nemusíte dát knihu z ruky. Stačí připravit hrneček a lžičku. Sáček s instantním nápojem se dá jednoduše otevřít, nasypat do hrnečku a zalít horkou vodou. Vše lze zvládnout jednou rukou a káva s hustou krémovou pěnou jako z kavárny je hotová. Navíc můžete vybírat z několika příchutí – klasické, s čokoládou Milka, karamelové nebo vanilkové. Balení obsahuje 8 porcí a stojí 69,90 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist