Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Jak slaví Den kávy v Costa Coffee

1. říjen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1201 x

Milujete kávu? Tak slavte. Právě toto úterý 1. října slaví každoročně svůj svátek káva. Věděli jste, že například v kavárnách Costa Coffee se na celém světě vypije měsíčně téměř 23 miliónů šálků kávy? V Čechách za pouhý měsíc navštíví tento řetězec přes půl milionu zákazníků. Za rok čeští baristé spotřebují téměř 150 000 kg kávové směsi Mocha Italia a na přípravu kávových nápojů s mlékem použijí okolo 800 000 l mléka.

Selfie kávaSelfie káva

Kdy jindy, než na svátek kávy si vychutnat všechny její podoby. Pokud se v nich neorientujete tak dobře, jako barista, nevěšte hlavu. Máme pro vás tahák. Navíc si od 1. října do 4. října můžete objednat v kavárnách Costa Coffee espresso (a jeho variace) za slavnostní cenu 29 Kč. V mimopražských pobočkách dokonce za 25 Kč. Pokud ale preferujete spíše cappuccino nebo caffè latte, tak navštivte pražskou kavárnu Costa Coffee na Palmovce. Tam si zdarma na svůj kávový nápoj s pěnou můžete nechat vytisknout selfie. A to už stojí za návštěvu i oslavu.

Kávový tahák na Den kávy:

Espresso (vyslovujte „espreso“)

Nápoj o objemu zhruba 30  ml vyrobený pod tlakem přibližně 9 barů s doporučeným časem extrakce 20 až 30 sekund – to je espresso. „Chceme-li připravit dokonalé espresso, pak musíme použít 14 g kávy. Prvním a základním kritériem hodnocení  kvality extrakce je kávová pěna na povrchu – crema -  jež se během ní vytváří. Espresso je jen jedno. Neexistuje žádné malé či velké espresso a už vůbec ne piccolo,“ vysvětluje Eva Jeřábková z kavárenského řetězce Costa Coffee.

Ristretto (vyslovujte „ristreto“)

Ristretto je kratší čili menší espresso o objemu zhruba 20 ml. Silnější „kick“, hovorově kávové nakopnutí, je bohaté v chuti, nikoliv však v objemu kofeinu. Což znamená, že čím kratší je extrakce, tím méně obsahuje káva kofeinu. Je tedy zdravější.

Espresso macchiato (vyslovuje se „makjáto“)

Klasické espresso macchiato je espresso s kapkou mléčné pěny přidané do cremy. Moderní verze nápoje je miniaturní cappuccino – šálek o objemu 80 ml obsahuje espresso a je doplněný až po okraj mikropěnou.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist