Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Je káva zdravá nebo nezdravá?

29. květen 2019  České nápoje   komentáře (0)  809 x

Také si nemůžete odpustit hrnek teplé kávy párkrát za den? Jaké množství je ještě v pořádku a opravdu nám škodí pití kávy s mlékem?

Je káva zdravá nebo nezdravá?Je káva zdravá nebo nezdravá?

Přesto, že pití kávy je obecně zdraví ne zrovna prospěšné. I v kávě se najdou látky, které našemu zdraví neškodí, ba naopak. Zdraví prospěšné antioxidanty se vyskytují v každé kávě a je jedno, zda pijete tu instantní, z french pressu nebo z kapsle.

Věděli jste, že právě antioxidanty chrání náš organismus před škodlivinami? Díky pravidelné konzumaci kávy a jejích vlivů na lidský organismus se snižuje riziko cukrovky druhého typu a pozitivně působí i jako prevence před Alzheimerovou chorobou.

Samozřejmě má káva stále i škodlivé účinky. Čím více obsahuje kofeinu a antioxidantů, tím více se v ní vyskytuje akrylamidu a furanu. Tyto látky jsou v kávě obsaženy ale v tak malém množství, že se rizika například rakoviny, kterou by tyto látky mohly potenciálně způsobit, bát v žádném případě nemusíte.

Obecně se varování před kávou překvapivě týká jejích náhražek. S kávou mají jen málo společného mimo například vůně či chuti. Antioxidanty zde povětšinou zcela chybí, takže než sahat po těchto náhražkách, doporučují odborníci spíše kávu bez kofeinu.

A jaké množství kávy je zdravé či dokonce prospěšné? Pro zdravého člověka jsou to 3 až 5 šálků kávy denně. Lidé s vysokým tlakem, zhoršenou funkcí srdce, problémy s trávením či žaludečními vředy by měli zůstat maximálně u jednoho šálku kávy denně, ale samozřejmě po poradě s lékařem.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist