Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Je káva zdravá nebo nezdravá?

29. květen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1207 x

Také si nemůžete odpustit hrnek teplé kávy párkrát za den? Jaké množství je ještě v pořádku a opravdu nám škodí pití kávy s mlékem?

Je káva zdravá nebo nezdravá?Je káva zdravá nebo nezdravá?

Přesto, že pití kávy je obecně zdraví ne zrovna prospěšné. I v kávě se najdou látky, které našemu zdraví neškodí, ba naopak. Zdraví prospěšné antioxidanty se vyskytují v každé kávě a je jedno, zda pijete tu instantní, z french pressu nebo z kapsle.

Věděli jste, že právě antioxidanty chrání náš organismus před škodlivinami? Díky pravidelné konzumaci kávy a jejích vlivů na lidský organismus se snižuje riziko cukrovky druhého typu a pozitivně působí i jako prevence před Alzheimerovou chorobou.

Samozřejmě má káva stále i škodlivé účinky. Čím více obsahuje kofeinu a antioxidantů, tím více se v ní vyskytuje akrylamidu a furanu. Tyto látky jsou v kávě obsaženy ale v tak malém množství, že se rizika například rakoviny, kterou by tyto látky mohly potenciálně způsobit, bát v žádném případě nemusíte.

Obecně se varování před kávou překvapivě týká jejích náhražek. S kávou mají jen málo společného mimo například vůně či chuti. Antioxidanty zde povětšinou zcela chybí, takže než sahat po těchto náhražkách, doporučují odborníci spíše kávu bez kofeinu.

A jaké množství kávy je zdravé či dokonce prospěšné? Pro zdravého člověka jsou to 3 až 5 šálků kávy denně. Lidé s vysokým tlakem, zhoršenou funkcí srdce, problémy s trávením či žaludečními vředy by měli zůstat maximálně u jednoho šálku kávy denně, ale samozřejmě po poradě s lékařem.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist