Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Nová zrnková káva ke Dni Afriky

18. květen 2023  České nápoje   komentáře (0)  453 x

Limitovaná nabídka zrnkové kávy Starbucks® Odyssey Blend vzdává hold zodpovědně pěstované kávě z Peru, Rwandy a Západní Jávy. Tato oblíbená káva oslavuje naši zemi i všechny lidi, díky nimž si můžeme dopřávat kávové zážitky. Zároveň je důkazem toho, že budoucnost kávy je udržitelná. Právě udržitelnost a odpovědné pěstování kávy jsou základní hodnoty, které Starbucks slaví na Den Afriky. Ten letos připadá na 25. května.

Nová zrnková káva ke Dni AfrikyNová zrnková káva ke Dni Afriky

Směs zrnkové kávy Odyssey Blend je unikátním spojením kávových zrn z Latinské Ameriky, Afriky, Asie a Tichomoří. Všechny druhy byly vybrány pro svůj jedinečný způsob pěstování, kultivace a zpracování. S péčí, citem a vášní jsou tyto kávy z celého světa spojovány do unikátní směsi, která zároveň připomíná cestu plnou inovací. Odyssey Blend vás překvapí lahodnou chutí grapefruitového nektaru a pražených lískových oříšků, která je vynikající v kombinaci s citrusy, medem a ořechy.

Odpovědný přístup k pěstování kávy ve všech zemích světa

Starbucks přistupuje k získávání kávy z různých oblastí světa velmi zodpovědně. Právě Odyssey Blend v sobě propojuje ochranu kávy v Západní Jávě, podporu zemědělců ve Rwandě a šetření vody v Peru.
Starbucks Farmer Support Center v Kigali ve Rwandě udržitelným způsobem podporuje zemědělce s cílem zlepšit kvalitu jejich práce, zvýšit jejich ziskovost a zároveň snížit uhlíkovou stopu. Společnost Starbucks zde investovala do nových mokrých mlýnů, aby pomohla snížit spotřebu vody v rámci zpracování zelené kávy až o 80 %. Rwanda je první zemí, která se připojila k Sustainable Coffee Challenge – globální průmyslové koalici, vedené organizací Conservation International, s cílem učinit z kávy první udržitelný zemědělský produkt na světě.
Také v regionu Západní Jávy je historie Starbucks velmi bohatá. Tento region představuje nový standard pěstování kávy v Indonésii, kde farmáři dodávají vysoce kvalitní kávová zrna s novou unikátní chutí.
Kávu z Peru Starbucks nabízí od roku 1971. Úzce spolupracuje se zemědělci v severním regionu, aby dále zdokonalovali kvalitu kávy a zvyšovali produktivitu farem, včetně snižování spotřeby vody a uhlíkové stopy ze zpracování zelené kávy.

Zdroj: Tisková informace

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist