Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Objevte Caffé Latte

2. červen 2020  České nápoje   komentáře (0)  1865 x

Od počátků přípravy kávy prošel tento nápoj různými obměnami. Přes množství metod přípravy a nejrůznějších přísad až do dnešních dob, kdy si kávu můžete vychutnat v nejrůznějších variacích. Nejoblíbenějším kávovým nápojem v kavárnách Starbucks v České republice se stalo Caffé Latte v horké nebo ledové verzi. Na první pohled jednoduchý nápoj z kávy a mléka však v sobě skrývá mnohem víc.

Objevte Caffé LatteObjevte Caffé Latte

Název Caffé Latte dostal tento nápoj v Itálii v polovině 19. století, konkrétně v oblíbených regionech amerických turistů. Použil ho autor William Dean Howells v eseji Cesty Itálií a doslova znamená "káva a mléko". Vznik samotného nápoje je však lokalizován do Ameriky, kde silná chuť espressa nebyla příliš oblíbená. Základem pro vznik Caffé Latte bylo cappuccino. Při přípravě latte se horkou párou zahřeje a napění větší objem mléka, které zjemní chuť silného espressa. Třešničkou na dortu v rámci Caffé Latte je Latte Art - barista díky husté pěně vytvoří na nápoji obrazec. Mezi nejoblíbenější patří srdce a rosetta, které najdeš na svém oblíbeném Caffé Latte i ve Starbucks.

Postupem času prošel i tento oblíbený kávový nápoj rozličnými obměnami. Ve Starbucks si své Caffé Latte můžete nechat připravit různými způsoby podle svých chuťových preferencí. Kromě klasického výběru horké nebo ledové verze je na výběr několik druhů mléka a oblíbených mléčných alternativ (mandlový, kokosový a sójový nápoj) a dochutit si jej můžete sirupem nebo toppingem v různých příchutích. Mezi oblíbené patří například karamel nebo čokoláda. Mléčnou pěnu si rovněž můžete posypat skořicí nebo kakaem. Kreativitě se v tomto případě meze nekladou. Při skládání svého vlastního Caffé Latte určitě nezapomeňte i na výběr espresso shotu, který vám baristé v Starbucks ochotně připraví z intenzivnější Dark Roast nebo jemné Blonde Roast kávy podle vašich preferencí.

Caffé Latte si v kavárnách Starbucks do konce června můžete dopřát ve velikosti Tall za 49,- Kč v horké nebo ledové verzi. Pokud máte odvahu, můžete si ho i ozvláštnit podle sebe. Přijďte si vytvořit své vlastní Caffé Latte do Starbucks!

Zdroj: Tisková informace

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist