Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Piccolo mizí z nabídek restaurací

24. říjen 2019  České nápoje   komentáře (0)  749 x

Znalcům kávy při tom slovu naskakuje husí kůže, své příznivce si však stále nachází. Piccolo, tedy pojem používaný pro malé espresso, ale z menu českých restaurací a kaváren rychle mizí. Letos ho nabízí jen čtvrtina podniků z těch, které ho měly na lístku ještě před dvěma lety. To znamená 75procentní pokles. Oblibu si naopak získává espresso tonic, který v Česku nabízí stále více podniků. Na základě svých dat to uvádí společnost Storyous.

Piccolo mizí z nabídek restauracíPiccolo mizí z nabídek restaurací

Piccolo, noční můra všech milovníků kávové kultury, rychle mizí z českých menu. „Loni lidé našli piccolo v nabídce pouhé poloviny podniků z těch, které ho ještě v roce 2017 běžně prodávaly. A letos se dostavil další pokles. Počet podniků, které nyní mají piccolo v menu, tak oproti roku 2017 klesl o 75 procent,” uvádí Igor Třeslín, šéf společnosti Storyous. Firma poskytuje komplexní systémy pro restaurace a zpracovává asi 10 % obratu českého gastra.

Piccolo? Za pár korun

Příjemným bonusem pro milovníky piccola je jeho nízká cena. V průměru za něj utratí 36 korun. „Domníváme se, že to souvisí s tím, kde je piccolo k dostání. Kavárny samozřejmě ví, že žádné piccolo neexistuje, takže ho na menu nemají. Objednat si ho můžete hlavně v podnicích, které se na kávu nezaměřují - do zařízení na její přípravu tak investovaly nižší částky a mohou tak nápoj prodávat levněji,” vysvětluje Třeslín.

Hitem jsou novinky

Zatímco piccolo z menu gastro podniků mizí, stále pevněji se v nich zabydlují populární novinky. „Velkým hitem je espresso tonic, tedy osvěžující kombinace kávy, syceného tonicu a ledu, kterou doplňuje plátek citrusu,” říká Třeslín. Loni byl počet míst, kde tento nápoj nabízí, o polovinu vyšší než v roce 2017. „Letos nebyl nárůst tak strmý, ale nové podniky přibyly,” doplňuje Třeslín. Cena espresso tonic se pohybuje okolo 66 korun.

Své fanoušky si získaly i další moderní kávové drinky, například čokoládové frappé či italská verze naší oblíbené ledové kávy - espresso affogato.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist