Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Starbucks otevře v roce 2018 v Tokiu novou pražírnu a kavárnu

25. říjen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1757 x

Světoznámý architekt a návrhář Olympijských her v Tokiu v roce 2020 Kengo Kuma navrhne prostory, které umožní úchvatný zážitek z kávy. Nový podnik v prestižní tokijské čtvrti Nakameguro bude čtvrtou pražírnou společnosti Starbucks na světě

Ilustrační fotoIlustrační foto

Společnost Starbucks Coffee Company (burzovní index NASDAQ: SBUX) dnes oznámila, že otevře v roce 2018 v Japonsku pražírnu kávy Starbucks Reserve Roastery. Podnik bude situován v prestižní čtvrti Nakameguro, která je známá exkluzivními butiky a uměleckými galeriemi. Půjde o jedinečný objekt navržený ve spolupráci s Kengo Kumou, světoznámým architektem a zakladatelem Kuma Lab na Univerzitě v Tokiu. Nový prostor zajistí zákazníkům nevšední prostředí pro vychutnání kávy.

Společnost Starbucks poprvé otevřela pražírnu a degustační kavárnu v Seattlu v roce 2014 a jednalo se o nejúspěšnější otevření obchodu v historii firmy. Od té doby společnost oznámila, že chce otevřít další dva podniky stejného charakteru, v roce 2017 v Šanghaji a v roce 2018 v New Yorku. Tokio bude čtvrtým městem světa, kde bude mít firma pražírnu s degustační kavárnou.

“Stejně jako když jsme vstoupili do Japonska jako prvního trhu mimo území Severní Ameriky v roce 1996, tak i nadále je tato země pro Starbuck důležitým a dynamickým partnerem v oblasti konzumace kávy. Jsme pyšní na to, že můžeme přinést našim zákazníkům jedinečný, úchvatný a novátorský projekt, který oslavuje umění přípravy kávy,” řekl Howard Schultz, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Starbucks. „Je pro nás ctí spolupracovat s Kengo Kumou na přípravě zážitků, které přivedou naše japonské zákazníky blíž k naší kávě a partnerům (zaměstnancům) více než kdy předtím.“

Kengo Kuma, uznávaný po celém světě pro velmi moderní design a inovativní teorie týkající se architektury a společnosti, ve své práci spojuje umění a přírodu a využívá přírodní materiály pro vytváření prostor tepla a harmonie. Nová tokijská pražírna s kavárnou obohatí japonský design o svěží moderní estetiku typickou pro Starbucks, která bude oslavou umění přípravy kávy a řemesla. Jedná se již o druhý společný projekt firmy Starbucks s panem Kumou, jehož oceněný návrh obchodu Starbucks v japonském městě Fukuoka vyústil v jeden z nejpozoruhodnějších obchodů v zemi i na celém světě.

„Je pro mě ctí navrhnout design pro podnik Starbucks Reserve Roastery v Tokiu, kde si mí přátelé, rodina a milovníci kávy budou moci vychutnat jedinečné prostředí,“ řekl Kuma. „Těším se na to, že při tvorbě podniku odrážejícího kulturu a obyvatele této prestižní čtvrti budu vycházet z mé dlouholeté spolupráce s firmou Starbucks tak, aby se stal jednou z kultovních destinací města Tokio.“

Interaktivní prostor na ploše 1 200 čtverečních metrů poskytne zákazníkům prostředí, které mohou vnímat všemi smysly, kde mohou proniknout do umění pražení a vaření nejunikátnějších káv z celého světa. V pražírně budou moci zákazníci sledovat, jak přivážejí zelená kávová zrna, navázat kontakt s odborníky na kávu a mistry pražení a vychutnat pečlivý výběr ručně vyráběných nápojů. Tato pražírna bude také nabízet ručně vyráběné potraviny a speciální chléb pečený na místě uznávaným italským dodavatelem Princim.

Otevření pražírny a degustační kavárny představuje důležitou příležitost pro rozvoj společnosti Starbucks v Číně a asijsko-pacifické oblasti. S více než 20 miliony zákazníků, kteří navštíví více než 6 200 poboček Starbucks na 16 trzích v regionu každý týden, Čína a asijsko-pacifická oblast bude stát v popředí globální inovace a mistrovství přípravy kávy společnosti Starbucks.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist