Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Tchibo Variazione

13. březen 2024  České nápoje   komentáře (0)  276 x

Společnost Tchibo uvádí na trh novou zrnkovou kávu Tchibo Variazione, která je vhodná především pro přípravu mléčných kávových specialit. Tím se jednoznačně odlišuje od ostatních káv řady Tchibo Espresso Milano, Sicilia Style a Tchibo Caffé Crema, do které se řadí. Firma novou kávou reaguje na preference zákazníků, které potvrzují nejen prodeje na kávových barech Tchibo, ale také průzkumy, podle niž spotřebitelé požadují různorodost v kávových nápojích a až 59 % jich volí právě kávu s mlékem (zdroj: Coffee U&A Study 2022).

Tchibo VariazioneTchibo Variazione

Z uvedeného průzkumu vyplývá, že většina zákazníků preferuje mléčné nápoje, konkrétně 59 % spotřebitelů pije kávu s mlékem nebo mlékem a cukrem, více než 21 % spotřebitelů pije cappuccino a latte macchiato jako hlavní kávové nápoje a 53 % zákazníků pije hlavně kávové nápoje na bázi espresso & caffé crema.

Novým trendem se ukázala obliba ve střídání typů kávových nápojů. Zákazníci se pravidelně vracejí k šesti a více typům kávových nápojů, což v Tchibo koresponduje s rostoucí poptávkou po vybavení na domácí přípravu různých druhů kávy. Až 24 % spotřebitelů používá doma plnoautomatický kávovar, do kterého je vhodná právě zrnková káva Tchibo Variazione, a navíc je ideální pro přípravu mléčných specialit.

Zdroj: Coffee U&A Study 2022

„Kávové chutě většiny našich zákazníků se mění podle aktuální nálady a prostředí. Občas dávají přednost caffé latte s jemnou pěnou a jindy zase sáhnou po aromatickém caffé crema, třeba i s kapkou mléka. My průběžně mapujeme trendy v kávovém světě a vyhodnocujeme změny nákupního chování, abychom měli možnost na vývoj reagovat. Kávová novinka Tchibo Variazione je odpovědí právě na tyto trendy. Svojí recepturou skvěle doplňuje stávající sortiment naší značky a rozšiřuje rychle rostoucí segment zrnkové kávy espresso & caffé crema. Káva Variazione má plné tělo, výraznou chuť i aroma, a to ať s mlékem nebo bez, a předpoklad získat si své příznivce napříč všemi věkovými kategoriemi,“ říká Michaela Pokorná, marketingová manažerka kávy Tchibo ČR/SR.

Na chuťovém profilu kávy Tchibo Variazione se podílí vyvážená směs vybraných zrn Arabica a Robusta s jemnými tóny čokolády. Atraktivní obal kávy souzní s řadou Tchibo Espresso, do které náleží, a zároveň si zachovává charakteristický italský nádech. Káva Tchibo Variazione se prodává v běžné maloobchodní síti, v kamenných obchodech Tchibo a v e-shopu tchibo.cz ve formě zrn 1 kg za doporučenou zaváděcí maloobchodní cenu 564,90 Kč (od 1. dubna je MOC 629,90 Kč).

Komunikace a podpora v rámci uvedení na trh

Káva Tchibo Variazione se na českém trhu profiluje jako ideální volba pro přípravu všech mléčných kávových specialit. Staví na italském stylu a vizuálu. Komunikace novinky se v dubnu objeví jako tag-on v rámci TV kampaně na kávu Tchibo Barista a již od března ji společnost prezentuje na svých vlastních kanálech přes klasické reklamní formáty, speciální umístění v obchodech, on-line kampaně, PR a aktivity na sociálních sítích.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist