Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Tři důvody pro kávu na pracovišti

22. červenec 2016  České nápoje   komentáře (0)  2341 x

Pokud Vám zaměstnavatel do kanceláře pořídil kávovar, jásejte! Můžete skončit s kelímkovou kávou z rychlého občerstvení, kterou vypijete v rychlosti v metru nebo autobuse. Office coffee, čili kancelářská káva, dělá zaměstnance šťastnější, energičtější a dokonce i zdravější. Nevěříte? Věřte!

Office coffeeOffice coffee

1) Káva prospívá zdraví

Mít kávovar v práci a užívat si možnosti office coffee svědčí i našemu zdraví. I když je tato vlastnost většinou přisuzována zejména ovoci a zelenině, i káva obsahuje obrovské množství antioxidantů, jejichž počet se ještě zvyšuje při procesu pražení. Látky obsažené v kávě jsou prospěšné pro náš organismus, a to z mnoha úhlů pohledu. Posilují játra, jsou prevencí proti vzniku rakoviny kůže u žen a údajně až o 50 % snižují riziko vzniku cukrovky 2. typu. Pokud ale chceme pít kávu opravdu pro zdraví – stejně jako třeba zelený čaj – měli bychom si dát záležet na výběru té správné odrůdy. Mezi ty s největším obsahem antioxidantů patří například robusta, na nižších příčkách se umisťuje arabica.

2) Zásoba energie na celý den

Kofein je tím největším důvodem, proč lidé kávu vyhledávají. Pomáhá totiž nastartovat mozkovou činnost a my tak zvládáme být bdělí a pozorní a jsme schopní pružnějšího logického uvažování. Většina lidí pije denně 2 až 3 šálky kávy s kofeinem, které jsou považovány za optimální množství. Přehoupnout byste se přes něj neměli, alespoň ne denně – účinky by totiž byly za chvíli negativní. Předávkování kofeinem poznáte především podle nespavosti, neklidu, úzkosti, svalových křečí a zažívacích potíží.

3) Káva umí vykouzlit úsměv na tváři

Kdo si dnes dá hrnec kafe, tomu úsměv neodplave“.

Studie amerických vědců prokazují, že jsou lidé vystavení vůni kávy šťastnější a lépe se zbavují stresu v zátěži. Zároveň mají ti, kteří pijí alespoň jeden šálek kávy denně, nižší sklony k depresím. Toto tvrzení dokládá i fakt, že největší spotřebu kávy mají lidé žijící v zemích, kde je po většinu roku deštivé a „chmurné“ počasí a nápoj se tak využívá jak pro zahřátí, tak pro pozitivní naladění mysli.
Nápojová Ambulance – odborníci na kávu

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!



ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist