Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

V Pekingu byl představen kávový cenový index

9. listopad 2018  České nápoje   komentáře (0)  929 x

Čínská ekonomická informační služba (CEIS) tiskové agentury Xinhua, vláda města Pu'er a Mezinárodní kávová burza Yunnan dne 1. listopadu v Pekingu společně představily kávový cenový index Xinhua-Yunnan (Pu'er).

V Pekingu byl představen kávový cenový indexV Pekingu byl představen kávový cenový index

Cílem tohoto indexu je zvýšit vliv značky i mezinárodní zviditelnění kávy vyrobené v provincii Yunnan v jihozápadní Číně a poskytnout referenci pro vládní monitorování, vědecké výsadby a obchodních rozhodnutí.

Tento indexový systém pokrývá kompozitní cenový index Xinhua-Yunnan (Pu'er) a jednotkový cenový index Xinhua-Yunnan (Pu'er). Vyznačuje surové kávové boby vyráběné v pěti hlavních oblastech produkce kávy, kterými jsou Pu'er, Dehong, Pao-šan, Lin-cchang a Xishuangbanna v provincii Jun-nan.

Jako nejrozsáhlejší čínská základna pěstování kávy potřebuje provincie Jun-nan důvěryhodný, vlivný a spravedlivý cenový index, který odráží trendy v kávovém průmyslu a zavedení indexu cen kávy výrazně podpoří rozšíření a modernizaci průmyslových řetězců kávy z provincie Jun-nan, stejně jako cílené zmírnění chudoby prostřednictvím průmyslu, řekl Zhang Guohua, viceguvernér provincie Jun-nan.

Zavedení tohoto indexu bude rozhodně hrát důležitou roli v oblasti tvorby cen a tržního poradenství, posílí rozvoj kávového průmyslu provincie Jun-nan, zvýší příjmy pěstitelů kávy a podpoří řádný vývoj čínského trhu s kávou, uvedl Liu Zhengrong, viceprezident a generální tajemník zpravodajské agentury Xinhua.

Údaje ukázaly, že kompozitní cenový index Xinhua-Yunnan (Pu'er) zaznamenal od základního období (3. listopadu 2017) pokles. Index dne 12. října 2018 vykazoval 812,69 bodu, ve srovnání s předchozím obdobím poklesl o 3,59 bodu a o 187,31 bodu, tedy 18,73 procenta ve srovnání s 1 000 bodů v základním období.

Index také ukázal, že vysoce kvalitní kávová zrna měla velký prémiový prostor a silnou odolnost vůči poklesu cen. Ve srovnání se základním obdobím zaznamenala sekundární jemná kávová zrna dne 12. října mírný nárůst o 3,72 procenta, zatímco u ostatních odrůd došlo k poklesu o více než 10 procent, což naznačuje, že pěstování vysoce kvalitních kávových zrn je správným směrem pro budoucí rozvoj tohoto průmyslového odvětví.

Společnost CEIS je plně vlastněnou společností zpravodajské agentury Xinhua. Jako první profesionální instituce v Číně, která studuje, zveřejňuje, propaguje a provozuje kompozitní cenové indexy, se společnost Xinhua Indices zavázala k budování čtyř produktových systémů: cenového indexu Xinhua, tematického indexu Xinhua, vyhodnocovacího indexu Xinhua a finančního indexu Xinhua Finance a zavedla řadu vlivných produktů.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist