Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Milan METELKA se představuje

23. srpen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1944 x

Společnost Milan METELKA a.s. navazuje na rodinnou tradici výroby likérů a lihovin, která započala na Vyškovsku ve třicátých letech minulého století. V roce 1934 se Antonín Metelka rozhodl, že ke své hostinské činnosti přidá i výrobu likérů a lihovin. Se synem Bohumilem začali v odlehlých prostorách postupně vyrábět několik produktů jako Režná, Rum, Griotka, bylinný likér Praděd, jemný hořký likér Wolga, Rosbašský likér, Liqueur de Chartreuse, speciální bylinný likér pro lovce Hubertus a další lihoviny a likéry.

LogoLogo

Vzrůstající vliv na trhu byl však utlumen počátkem 2. světové války a zavedením přídělu lihu pro tuzemské výrobce alkoholických nápojů.

Antonínův syn Bohumil se také rozhodl jít ve šlépějích svého otce. V roce 1947 úspěšně dokončil studium likérnické školy a pokračoval v rodinném podniku. Rozkvět firmy však opět nedobrovolně zastavil rok 1948, kdy politickou moc převzala komunistická strana a zamezila soukromému podnikání v tehdejším Československu. Bohumil byl komunisty označen za nežádoucí buržoazní mládež a roku 1950 byl uvržen do táborů PTP. Zde strávil za své svobodné myšlení tři roky tvrdou prací v ostravských uhelných dolech.

Po pádu totalitního režimu v roce 1989 předal Bohumil zkušenosti z oboru svému synovi Milanovi. Ten započal roku 1991 výstavbu rodinné likérky v Moravských Prusích a od roku 1992 pokračuje v rodinné tradiční výrobě likérů a lihovin. Jako akciová společnost pak funguje firma od října 2009 a v následujícím roce se stává Milan METELKA a. s. součástí mezinárodní skupiny R. JELÍNEK GROUP SE. Začíná tím také strategická spolupráce s firmou RUDOLF JELÍNEK a.s.
V současnosti patří firma Milan METELKA a.s. k významným českým výrobcům alkoholických nápojů u nás a značka Metelka® se stává atraktivní i pro mnohé světové trhy.

Portfolio značky METELKA

Aktuální produktové portfolio je specifické svým originálním obalovým designem, za nímž stojí od počátku studio Design Herynek. Najdeme v něm několik ucelených řad i samostatných výrobků.

Řada mléčných likérů Milky se vyznačuje jemností a harmonií chuti českého mléka, smetany a přírodních aromatických látek. Tepelné zpracování prvotřídních surovin na jedinečném technologickém zařízení zaručuje vysokou kvalitu a dlouhodobou trvanlivost bez použití chemických konzervantů.

Likéry Shaker jsou díky své vyváženosti vhodné jak k přímé konzumaci, tak do míchaných nápojů. Svým tvarem i názvem připomínají základní barmanskou pomůcku k přípravě koktejlů a k tomuto využití se přímo nabízejí.

Řada Absinthe Metelka tvoří bylinný kvartet a lze ji charakterizovat jako lihoviny s typickou nahořklou chutí a s obsahem thujonu.

Výrobky s přívlastky Moravský Tradiční patří skutečně k tradičním a léty prověřeným výrobkům v regionu, navíc díky použitým surovinám výhradně z Moravy se odlišují od ostatních produktů stejného typu. Patří sem Moravský Vaječný a Moravský Vinný Punč.

Saint Hubert´s Liqueur je originální likér s úžasnou chutí po bylinkách a ovocných plodech, dodnes vyráběný dle původní receptury z roku 1937, připravené na základě žádosti tehdejšího mysliveckého spolku.

Vodka De Absinthe je ryze přírodní produktem kombinující vodku s bylinným destilátem. Čtyřikrát destilovaný obilný líh, který je upravován přes aktivní uhlí vyrobené ze skořápek kokosových ořechů, a přidaný bylinný destilát obsahující pelyněk, anýz, fenykl a mátu dávají tomuto produktu jedinečnost v chuti a vůni, která doposud nemá na trhu konkurenci.

Zdroj: Workshop Absinthe Metelka

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist