Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Rye Whisky 8YO Finished Rum Barrels

25. červen 2024  České nápoje   komentáře (0)  204 x

Palírna U Zeleného stromu slaví 506 let od svého založení a při té příležitosti připravila pro všechny milovníky whisky a exotických chutí unikátní sběratelskou edici Single Barrel RYE WHISKY 8YO, která finišuje v sudech po rumu.

Rye Whisky 8YO Finished Rum BarrelsRye Whisky 8YO Finished Rum Barrels

Letošní sběratelská edice osmileté whisky Single Barrel byla vybrána ze dvou odlišných sudů po panamském rumu a následně byla blendována tak, aby byla vytvořena harmonická chuť. „Při výběru nejvhodnějšího sudu pro letošní Single Barrel došlo v degustátorské skupině k remíze a byly vybrány hned dva sudy té nejlepší whisky. Blend master Roman Petruš se rozhodl nevyužít své právo veta a namísto toho vytvořil z těchto dvou jedinečných sudů odvážný blend,“ vypráví příběh vzniku letošní sběratelské edice Boris Rajdl, marketingový ředitel Palírny U Zeleného stromu. „V sudu číslo 128 zrála whisky s charakteristickým senzorickým profilem, se sladkou a mírně dřevitou vůní. Její chuť byla jemná a měla typické rumové tóny vanilky a karamelu. Druhý sud whisky s číslem 129 měl naopak květinovou a výrazně dřevitou vůni a mírně štiplavější, ostřejší chuť. Za ní následovaly sladké ovocno?květinové tóny s dřevitým zakončením,“ dodává k výběru sudů blend master Roman Petruš.

Rok v sudu po panamském rumu

Speciální kombinace sedmileté rye whisky Staré žitné myslivecké, která zrála v sudech po bourbonu a následně rok dozrávala pět metrů pod zemí v sudech po panamském rumu, přináší zajímavé vrstvení chutí a aromat. Kombinace klasického bourbonového základu s tóny vanilky a karamelu se propojuje s exotickými rumovými tóny sladkého karamelu, exotického ovoce, koření a dřeva.

Sběratelská edice s ručně číslovanou etiketou je vyrobena v počtu 506 kusů. K dostání bude v e?shopech alkohol.cz, lihovarek.cz, destilerka.cz, La-Vin.cz, ve vybraných restauracích a barech a samozřejmě v prostějovské prodejně.

  • Doporučená cena: 1 600 Kč

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist