Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Novinka na léto: Pomerančový a Citronový Syrob

5. červen 2020  České nápoje   komentáře (0)  2891 x

Citronový a Pomerančový sirup vyvinula pro letošní léto jablonecká společnost Kitl. V prodeji jsou od května a na trh byli uvedeny netradičně při online vysílání. Sirupy jsou určeny jak pro domácí použití, tak do gastronomických provozů. Skvěle se hodí k výrobě osvěžujících limonád a koktejlů i k ochucení alkoholických i nealkoholických nápojů.

Novinka na léto: Pomerančový a Citronový SyrobNovinka na léto: Pomerančový a Citronový Syrob

Novinky pro tento rok jsou rovnou dvě a to Pomerančový a Citronový Kitl Syrob. Jablonecký výrobce sirupů si zakládá na vysoké kvalitě a poctivém složení svých výrobků, a proto jsou i letošní novinky s vysokým obsahem ovocné složky a dužniny.

Naprostá většina citrusů, které se na světě sklidí, jsou pomeranče. Již námořníci, kteří trpěli nedostatkem vitamínů, si s sebou brali na palubu jak pomeranče, tak citrony. Díky tomu se rozšířili až na americký kontinent. Evropští šlechtici pak budovali při svých sídlech oranžerie jako výraz přepychu.

Podle Jana Vokurky, jednatele společnosti Kitl, jsou Syroby Kitl Pomeranč a Citron určené jak pro domácí použití, tak třeba do restaurací a barů. "Jejich využití je velmi široké. Od osvěžujících limonád s ledem a lístkem máty, až po alkoholické koktejly nebo lahodné domácí zmrzliny," uvádí Jan Vokurka s tím, že vybrané recepty jsou vždy na samotné etiketě. Více jich pak je na webu.

Vůbec poprvé Kitl představil své novinky při online vysílání, protože covidová karanténa znemožnila tradiční představení zákazníkům napřímo. Pro uvedení novinek si společnost vybrala malebnou obec Krásná na Kittelovsku, zahrádku Kittelova domu tzv. Burku, který roku 1752 postavil slavný lékař a léčitel Jan Josef Antonín Eleazar Kittel.

Nové Syroby jsou k dostání od poloviny května ve vybraných prodejnách zdravé výživy, restauracích, v jablonecké podnikové prodejně Kitl i na e-shopu www.kitl.cz.

Společnost Kitl sídlí v Jablonci nad Nisou. Během deseti let své existence uvedla na český trh řadu bylinných a ovocných sirupů, vín i medoviny. Zpracovává ty nejkvalitnější suroviny a snaží se o co nejzdravější složení svých výrobků. Do vybraných sirupů pěstuje a zpracovává byliny v BIO kvalitě.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist