Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Ovocňák s černým rybízem

2. červen 2021  České nápoje   komentáře (0)  3434 x

Černý rybíz na českých zahrádkách roste, nijak zvl᚝ oblíbený ale není. Přitom, a už ho sníte samotný, použijete do marmelády nebo do zmrzliny, získáte osvěžující, zajímavou a komplexní chu, která se nepřejí. Ví to i česká značka Ovocňák, která ho používá do svých moštů a plátků, kde ho kombinuje s jablky. Tak z něj dělá pochoutku, po které sáhnou děti i dospělí. A taková svačinka je ideální na všechny prázdninové výlety!

Ovocňák s černým rybízemOvocňák s černým rybízem

Černý rybíz je poměrně nenáročný keř, jehož plody dozrávají obvykle v červenci, a daří se mu skvěle v našich zeměpisných šířkách. Přesto není na českých zahrádkách příliš běžný a oproti třeba takovým malinám není ani tak oblíbenou ingrediencí v kuchyni. A to je velká škoda! Kromě „neokoukané” a rafinované chuti se pyšní tolika zdravotními benefity, že by měl být na předpis!

Obsahuje například až 5x víc vitamínu C než citrony (přitom ho můžete na rozdíl od nich jíst samotný a nezkroutí vám obličej), obsahuje rutin, který zvyšuje pružnost cév, antioxidanty, paletu vitamínů skupiny B… Je to zkrátka české super-ovoce.

  • A mimochodem: Věděli jste, že skvělé a zdraví prospěšné jsou i listy rybízu? Nálev z nich je účinné antirevmatikum. Listy se dají sušit a dělat z nich čaj, který pomáhá při nachlazení, podporuje pocení, snižuje horečku a podporuje imunitu.

O tom všem Ovocňák ví, a proto černý rybíz ve vlastních sadech pěstuje v takovém množství, aby z něj v průběhu celého roku mohl dělat 100% česko-slovenské (sady jsou na česko-slovenském pomezí), 100% přírodní, super zdravé a super chutné ovocné plátky a mošty. V nich si můžete zásobu vitamínu C vzít kamkoliv díky jejich praktickým skladným balením. Nebo ho mít doma neustále po ruce díky ekonomickým bag-in-boxům. Na posilování imunity byste totiž neměli zapomínat ani v létě!

V plátcích i moštech kombinuje Ovocňák černý rybíz se sladkými jablky, aby chutnaly svačinky jak dětem, které přitahuje sladkost, tak dospělým, které zaujme pestrá chu rybízu doslazená jablky.

Mošt černý rybíz+jablko je dostupný na www.ovocnak.cz v 200ml kapsičce za 27,90 Kč nebo v praktických bag-in-boxech ve 3litrovém (219 Kč) nebo 5litrovém balení (339 Kč).

Ovocné plátky černý rybíz+jablko koupíte na www.ovocnak.cz za 24,90 Kč za balení 5 plátků, které jsou vyrobené ze 170 gramů čerstvého ovoce.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist